Nepřihlášen
   
úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

celkem příspěvků v tomto fórů: 714
Seznam příspěvků diskusního fóra:
Diskuse na téma:
Vzkazy zastupitelům
věcné návrhy, připomínky, rady nebo pochvala za práci vašich zastupitelů obcí mikroregionu Veselsko.
 Vložit příspěvek
 Seznam fór | Seznam komentářů | Řadit dle data
» Komentáře jsou řazeny podle vlákna diskuse.
Autor: Jarda H. dne 23. června 2018 v 16:49 reagovat
Pravopis
Kolegy jako předsedy, pane starosto !
Autor: Zdena P. dne 23. června 2018 v 12:39 reagovat
K "Chystá starosta popravu...."
Tak se nam smečka kolem "Veselské drbny" přerodila na jiné téma. Místo tradičního kina a hospodaření města spolu s obviňováním z korupce,část těchto také zastupitelů započala vinit starostu z rozkladu MP. Asi by si píšící pánové měli uvědomit, že za chod MP je oddpovědný vždy starosta či primátor města.. Bývalý velicí strážník p. Virt je v ulicích vidět velice často a v tomto směru mu nelze nic vytknout. Horší je to však v jeho jednání se svými kolegi či koleginěmi ve službě. Zde má asi ještě nějaké rezervy. Myslím si, že v řadách MP má své místo. Předpokladem každého takového vztahu je však loalita ke svému zaměstnavateli a řešení problémů s ním a ne mimo.
Pisálci tohoto příspěvku již cítí říjnové komunální volby a tak zahájili předvolební kampaň na jiné téma nežli bylo jejich tradiční s kterým však u občanů města neuspěli. Všichni víme jak to ve městě vypadalo za vlády bývalého starosty p. H. . Arogance, totální cenzura Veselska,zpoplatěný vstup na veselské slavnosti a p.
Autor: Petr Hynek dne 25. června 2018 v 15:35 reagovat
RE: K "Chystá starosta popravu...."
Na příspěvek Zdeny P. si dovolím reagovat takto.
Co se týče nějaké mé totální cenzury je naprostá hloupost a neznalost toho, jak to na úřadě chodilo. Pravidla na cenzuru příspěvků do Veselska byla schválena radou města až za starostování někoho jiného. Z mé strany nebyl v době starostování zakázán jediný, opakuji jediný příspěvek do Veselska !
Co se týče zpoplatněných Veselských slavností v roce 2006. Doporučoval bych pisatelce, aby zde zveřejnila celé své jméno, abychom jako veseláci věděli, kdo vlastně je. Pokud si tedy nepamatuje. V roce 2006 bylo město zdecimováno druhou ničivou povodní a nemohlo si tehdy dovolit vyhazovat finanční prostředky za něco takového jako Veselské slavnosti. Proto byly slavnosti zpoplatněny a finance které byly vybrány, pak posloužily jak na úhradu programu, tak na pomoc rodinám a dětem postižených povodní.
Do dnes mám dobrý pocit z toho, že jsme těm nejpostiženějším mohli tímto příspěvkem poskytnout malou náplast na to co si prožili.
Petr H y n e k
Autor: Zdena P. dne 23. června 2018 v 12:28 reagovat
K "Chystá starosta popravu...."
Tak se nam smečka kolem "Veselské drbny" přerodila na jiné téma. Místo tradičního kina a hospodaření města spolu s obviňováním z korupce těchto také zastupitelů započala vinit starostu z rozkladu MP.Asi by si píšící pánové měli uvědomit, že za chod MP je oddpovědný vždy starosta či primátor města.. Bývalý velicí strážník p. Virt je v ulicích vidět velice často a v tomto směru mu nelze nic vytknout. Horší je to však v jeho jednání se svými kolegi či koleginěmi ve službě. Zde má asi ještě nějaké rezervy. Myslím si, že v řadách MP má své místo. Předpokladem každého takového vztahu je však loalita ke svému zaměstnavateli a řešení problémů s ním a ne mimo.
Pisálci tohoto příspěvku již cítí říjnové komunální volby a tak zahájili předvolební kampaň na jiné téma nežli bylo jejich tradiční s kterým však u občanů města neuspěli. Všichni víme jak to ve městě vypadalo za vlády bývalého starosty p. H. . Arogance, totální cenzura Veselska,zpoplatěný vstup na veselské slavnosti a p.
Autor: Takyveselak dne 24. června 2018 v 09:07 reagovat
RE: K "Chystá starosta popravu...."
Nevím, kdo píše drbnu, Hynka se také zastávat nebudu, ale poukazovat na zpoplatněný vstup na slavnosti mě nadzvedlo ze židle. Když se po roce 89 obnovila tradice Benátské noci (tento název najednou zmizel proč?) bylo vstupné vždy na večerní zábavu na stadionu zpoplatněné a nikomu to zvláštní nepřišlo. Když se udělaly slavnosti poprvé na náměstí a město chtělo sympolickou částku (tuším do 50 Kč, děti zdarma), protože víc peněz, víc muziky, tak se to tu bude rozmazávat? Kde to jsme? Slavnosti jsou rok od roku horší, bez nápadu, invence, změny, šťávy, jen se zamění názvy kapel u již předem určených časů z loňska. Letošní náštěvnost si troufám říct byla katastrofická (kromě Hrůzy) a je to i tím, že když je to zdarma, tak to lidi na náměstí nedrží. Kdyby měly, byť symbolicky zaplaceno, zůstanou tam. Platí se všude a je to běžná a normální věc! Ve Veselí se ale slavnosti zcukly na jednu obr pouť s ohňostrojem.
Autor: Jirka dne 25. června 2018 v 09:29 reagovat
RE: K "Chystá starosta popravu...."
Souhlas! Je normální na takové akci platit vstupné. 1. rozpočet je tak větší a program je možné udělat lepší - bohatší bez céčkových kapel; 2. návštěvníci se zdrží víc a i jich víc přijde (viz první a druhý rok, kdy se platilo). Samotá kvalita slavností? Ozvučení otřesné (zvukař je asi hluchý alkoholik), kapely až na Wohryzek nic moc, málo programu pro děti a občerstvění až na jeden stánek nepoživatelné nebo minimálně s náběhem na žlučníkový záchvat. Organizace otřesná, bez pořadatelské služby, všude odpadky - málo košů...
Autor: Stanislav Kaisler dne 31. května 2017 v 09:42 reagovat
Zrušení přechodu
Tak je zrušen přechod pro chodce za mostem u lékárny. Máme prý používat ten v kopci na náměstí nebo za druhým mostem v Mezimostí. Pokud si dobře pamatuju, o tento přechod byla svedena již nejedna bitva, jak to, že se najednou ruší? A s těmi náhradními si snad dělají srandu, ne? Očekával bych, že bude nejprve vytvořena náhrada a pak se teprve bude rušit.
Autor: Jaroslav Chadt dne 31. května 2017 v 10:15 reagovat
RE: Zrušení přechodu
Musím ti dát Stando za pravdu. Včera jsem na to taky zíral. Ten přechod nebyl nikdy ideální, ale když se budoval, bylo argumentováno, že splňuje všechny normy. Po nedávné nehodě s cyklistou se najednou bez náhrady okamžitě zrušil. Děti co dojíždí autobusem do ZŠ1 ty okolní přechody využívat nebudou, když je autobus vysadí u KD. To zase někdo nedomyslel.
Autor: Kuky dne 31. května 2017 v 10:06 reagovat
RE: Zrušení přechodu
Taky jsou lidi dobře informováni o zrušení přechodu.Pořád ho používají i když tam není.naštěstí ty zamalované pruhy jsou dobře vidět pro řidiče jedoucí od kostela,takže s tím,že tam přechází lidi počítají.Řešení bude až se tam něco stane, jako vždy.Nejdřív sražený cyklista-potom zrušený přechod.Nejdřív sražený někdo jiný-potom nový přechod.Podle mě je lepší špatný přechod,ale dobře označen, než žádný přechod.Jo a pro ty, kteří říkají, že to není podle norem-normy jsou pouze doporučující.
Autor: Vašek V. dne 1. června 2017 v 09:48 reagovat
RE: Zrušení přechodu
Nevím komu přechod vadil. Po umístění zrcadla byl pro chodce i pro řidiče vyjíždějícína komunikaci zcela přehledný. Daleko hůře se vyjíždí např. u herny (bývalý Zvon) na hlavní sinici, protože u chodníku kolem prodejen velice často stojí i rozměrná vozidla. Asi bychom měli zrušit silnici přes město a byl by klid.
Autor: Kuky dne 25. ledna 2017 v 13:37 reagovat
Něco na náměstí
Dnes jsem byl překvapen prezentací dosti nevhodných obrázků na náměstí-uřezané lidské ruce, nohy,fotky potratů, utýraných zvířat.Podle toho experta, co tam stál u jakési petice, je vše v pořádku, údajně má povolení na nějakou manifestaci, či co.Tyto obrázky mi přijdou poněkud nevhodné na místo a čas, kde se pohybují malé děti chodící ze školy.V televizi se tyto filmy s touto tematikou mohou vysílat po 22hodině,ale ve Veselí můžou být v pravé poledne.Zajímalo by mne, jestli při povolování takovýchto akcí, se vůbec někdo ptá co se tam a jakým způsobem bude prezentovat.Když jsem volal starostovi, tak teprve zjišťoval informace.Fakt brzo!!!
Autor: Vlasta dne 25. června 2016 v 17:12 reagovat
veselská drba!
Zrůdnost je téměř všechno co ti "úžasní" anonymové vyslintají na web. nebo myslíte, že disponují nějakými odborníka, Vše slouží jen k tomu urážet ostatní lidi a to jak slušné, nebo ty kteří mají nějaký prohřešek. I o prohřešcíchse dá psát slušně.
Autor: Jirka T. dne 3. dubna 2016 v 18:13 reagovat
Parkování na parkovací hodiny
Vážení zastupitelé, měl bych dotaz ohledně regulovaného parkování na náměstí:Položil si někdo z vás otázku, kam se přesunou auta z náměstí pokud tam bude toto omezení?
Autor: Tonda dne 27. června 2016 v 17:01 reagovat
RE: Parkování na parkovací hodiny
Asi ne.. ale už teď je to jasné.. na horní část náměstí :)
Autor: František dne 23. března 2016 v 07:21 reagovat
Radek, Jirka, Jarča
Dobrý je, že Radek, Jirka a Jarča je jedna a ta samá osoba.... Hádejte jaká??? :-)
Autor: Váš Láďa dne 23. března 2016 v 09:58 reagovat
RE: Radek, Jirka, Jarča
Vůbec bych se nedivil, že Radek, Jirka, Jarča, Andula a František je jedna a ta samá osoba a tímto způsobem se pouze propaguje web www.veselskadrbna.cz
Autor: jirka dne 22. března 2016 v 15:56 reagovat
řadné argumenty
Jaké řádné argumenty ?VŽDYT JSOU TO CELKEM JASNÁ FAKTA!! TEDA PRO NĚKOHO KDO MÁ VŠECH PĚT POHROMADĚ...
Autor: Jirka T. dne 24. března 2016 v 13:19 reagovat
RE: řadné argumenty
Ctu ve Veselsku reakce pana Hynka a musím k tomu jenom říct, že pokud má důkazy, že se ve městě děje to, co popisuje, tak má možnost /nebo spíše povinnost/ podat trestní oznámení, aby policie vše řádně prošetřila.Pokud tyto důkazy nemá tak nechť drží pusu a jde spolu se zastupitelem Machem-zhrzeným kandidátem na starostu-se zviditelňovat někam jinam.
Autor: takyveselskadrbna dne 28. března 2016 v 08:24 reagovat
RE: řadné argumenty
http://veselskadrbna.cz/p184/

Pane Jirko, který z faktů uvedených v článku !konkrétně! není pravdivý? Poučte nás, prosím!
Autor: Jarda. dne 28. března 2016 v 14:29 reagovat
RE: řadné argumenty
Žádná fakta, ale uraženou ješitnost Macha(ČSSD) a Hynka(snad nestraníci). U Macha je to nezvolení jednoho neumětele starostou. Mach nemá o vedení obce ani páru. obdivuji jeho nesoudnost a drzost kandiiovat na funkci starosty. U p. Hynka je to pokračování ve volební kampani, ale většina veseláků pamatuje na jeho panování na radnici, jeho aroganci a cenzuru.
Autor: Jirka T. dne 28. března 2016 v 09:05 reagovat
RE: řadné argumenty
Opakuji:Pokud má pan Hynek a pan Mach důkazy o tom, že město porušilo jakýkoli zákon, nebo mají podezření na nějaký trestný čin/zneužití pravomoci úřední osoby,nebo při správě cizího majetku/ mohou,nebo spíše musí podat trestní oznámení a policie celouvěc prošetří-stejně jako se to dělo v připadě exprimátora v ČB.Zeptejme se i jinak:Proč není pořád starostou pan Hynek? A proč je stále starostou v Soběslavi pan Bláha?Proč asi?
Autor: Takyveselskadrbna dne 28. března 2016 v 17:25 reagovat
RE: řadné argumenty
Klidně opakujte - ale proč tedy neřeknete jasně, co je v článku nepravda, drzost, uražená ješitnost, nesoudnost a bůhví co ještě? Že by došly pro změnu argumenty a důkazy zase Vám?
Autor: Jirka T. dne 29. března 2016 v 19:08 reagovat
RE: řadné argumenty
Já nikoho bez důkazů neobviňuju, ale vám zřejmě stačí k závěrům nějaký článek někde někým napsaný.A dál se k tomu už nebudu vyjadřovat, pouze jsem napsal svůj názor na celou věc.
Autor: Takyveselskadrbna dne 30. března 2016 v 15:37 reagovat
RE: řadné argumenty
Vaše vyhýbavá odpověď se dá interpretovat pouze tak, že prostě přece nemůžete přiznat, že článek je pravdivý. Navíc jste zřejmě hluchý a slepý k tomu, co se kolem vás děje. Na všechno nejsou třeba důkazy, ty potřebuje možná soud, jinak stačí se dívat kolem sebe...
Autor: vlasta dne 31. března 2016 v 08:29 reagovat
RE: řadné argumenty
Rozumím správně vašemu argumentu: "na všechno nejsou třeba důkazy" tak, že k obviňování lidí nepotřebujete důkazy?
Autor: takyveselskadrbna dne 31. března 2016 v 15:45 reagovat
RE: řadné argumenty
NE, nerozumíte tomu správně.
Autor: Jirka T. dne 30. března 2016 v 19:40 reagovat
RE: řadné argumenty
Tak dobrá-v článku se porovnává neporovnatelné-šatny v ČK stály 16mil.-co v nich za ty peníze je?Co se plánuje za oněch 56 mil? Porovnáváte neporovnatelné.Pokud jste si přečetli verze zadávacího řízení, tak se jedná pouze o upřesňující informace týkající se výměr jednotlivých stavebních prvků,nebo že požadují sloup na vlajky nějakého typu a výšky-to jsou informace bez kterých se nabídková cena jaksi neobejde.Jediné co město zanedbalo, tak je to,že dostatečně přesně nezadalo zadávací podmínky a muselo je i na dotaz firem upřesňovat/např. firmě INTENCO/.Za další by mne zajímalo,jaké má server veselskádrbna.cz odborníky na veřejné zakázky,Za další: pokud budete za ubytování vybírat pouze za prokazatelné náklady-tak rozhodně negenerujete zisk-to dotační podmínky neporušujete-Neziskové organizace berou také různé dotace a klienti přispívají na jejich chod a také neporušují dotační podmínky.Závěrem jen,že opravdu každý kdo má všech pět pohromadě ví, že svět není jen černý nebo bílý ...
Autor: Takyveselskadrbna dne 2. dubna 2016 v 16:50 reagovat
RE: řadné argumenty
Podle mého názoru ovšem problém není v tom, jaké mají šatny v ČK, ale v tom, zda Veselí potřebuje další megalomanskou stavbu (dodnes není dostatečné smysluplné využití pro kulturák, jeho provoz je drahý, navíc se k tomu bezmyšlenkovitě kupuje nazpět budova bývalého kina, také aniž by pro ni bylo jasné využití...) a k tomu všemu další obrovská víceúčelová budova ve sportovním areálu za cenu, o jejíž přiměřenosti se dá hodně pochybovat, a je tak vysoká, že se bude muset městský rozpočet zadlužit! Je to nutné? Zdá se, že pohledu jistých skupin ovládajících město ano - je to totiž opět příležitost odklonit peníze z městského rozpočtu do vlastních kapes.
Autor: VNL dne 3. dubna 2016 v 12:38 reagovat
RE: řadné argumenty
Měl bych pouze komentář k tomu zadlužení rozpočtu města . Rozpočet města je díky legislativě o rozpočtových pravidlech téměř pravidelně zatížen dluhem. Například v roce 2014 byl u III. rozpočtové změny schodek rozpočtu města cca 60 mil. korun, ale na konci roku byla skutečnost + 5 mil a výkaz zisku a ztrát (což je trochu vypovídající ekonomický ukazatel) byl na tom ještě lépe. Rozpočet města, jako takový, je z hlediska ekonomického ne příliš vhodný ukazatel. Souhlasím, že letos na konci roku nejspíš čerpání rozpočtu v kladných číslech nebude, ale jelikož má město na účtech cca 50, nebo 60 mil. naspořeno z předešlých let, město zadluženo nebude. To považuji za vhodné zmínit pro objektivitu.
Autor: Jarda. dne 3. dubna 2016 v 06:41 reagovat
RE: řadné argumenty
Nevidím na dostavbě zázemí ZS nějakou megalománii. Poznal jsem všechny ZS v jihočeském kraji a poměrně dost dalších v támci ČR a připadá mě to jako standart pro ZS v obcích naší velikosti. To si nějaký všeználek pusti úst na špacír na veselském bulváru.
Autor: Jiří dne 4. dubna 2016 v 14:57 reagovat
RE: řadné argumenty
Ano, je to rozsáhlá stavba, ale také v ní nevidím žádnou megalománii. Navíc byla dnešní podoba projektu připravována již od roku 2007!!! Tak proč své připomínky nikdo neuplatňoval v zárodku, tedy v době, kdy se rozhodovalo o podobě nového zázemí a proč se toto řeší až v době, kdy je vyhlášeno výběrové řízení? Je to pouze populismus a snaha se zviditelnit. Rozsah projektu dle mého názoru odpovídá potřebám areálu a také tomu, že se do něj roky neinvestovalo.
Autor: Takyveselskadrbna dne 3. dubna 2016 v 09:49 reagovat
RE: řadné argumenty
Mějte si svůj názor, já si také budu mít ten svůj, ale prosím neurážejte ty, co s vámi nesouhlasí! Třeba ten svůj názor mají také něčím podložený jako vy. Ale co vlastně tady chtít po místní diskuzi - rozhodně máte pravdu v tom, že obvykle je opravdu jen na úrovni bulváru.Škoda.
Autor: Radek dne 22. března 2016 v 18:48 reagovat
Veselskadrbna
Tak to tedy jsme zvědaví vážená paní! Jen tak dál pane Hynku.Vůbec nechápu jaký hnus a špína ! Držím palce.
Autor: Andula dne 22. března 2016 v 10:23 reagovat
web Veselská drba
Od webu pana Hynka "Veselská drbna" jsem čekala trochu zábavy, špetku toho opozičního popíchnutí radnice...bohužel toto je dle mého názoru hnus, špína, bahno...proč, pane Hynku, proč?? urážení a napadání bez řádných argumentů...i přes Vaše značně zraněné ego byste měl jednat trochu korektněji, na toto opravdu nikdo není zvědavý...
Autor: Anča dne 1. listopadu 2016 v 17:15 reagovat
RE: web Veselská drba
Tak nějak se zdá, že "Veselské drbně" či spíše žumpě vyschnul inkoust.V červnu se holedbali, že po prázdninách budou v psaní úderničit, ale kdeže loňské sněhy jsou. Žádná škoda.
Autor: Anča dne 13. listopadu 2016 v 18:36 reagovat
RE: web Veselská drba
Tak drbani kde jste? Člověk se ani nepobaví když nepíšete.Ne, že byste psali zábavně, ale jak jste tupí stojí za zamání.
Autor: Luba N. dne 25. května 2016 v 19:16 reagovat
RE: web Veselská drba
Když si chce web Veselská drbna hrát na novinařinu možná by si její "redakce" měla přečíst toto: http://www.motocams.cz/cams/media/novinarsky-kodex
Autor: Jirka T. dne 26. května 2016 v 19:47 reagovat
RE: web Veselská drba
web si nehraje na novinařinu,ale chce pouze jednoduše sehnat voliče.Svými články působí na lidi s nižším IQ.
Autor: Stanislav Kaisler dne 27. května 2016 v 06:33 reagovat
RE: web Veselská drba
No, to máte jistě pravdu. Například jen člověk s neuvěřitelně vysokým IQ asi může pochopit, proč město kupuje kino, které již jednou prodalo i když neví co s ním a zbaví se při tom strategického pozemku vedle ZŠ. Prosím tedy někoho, kdo takovýmto IQ disponuje, aby to vysvětlil :-).
Autor: Jirka T. dne 27. května 2016 v 20:12 reagovat
RE: web Veselská drba
Řekněte mi prosím, proč je pozemek za Zš více "strategičtější" než ten u hlavní silnice? Za druhé:chyba byla již v tom, že ho vůbec prodalo-ještě nerozumím tomu, že město Veselí nedokázalo vykoupit pozemek pod kotelnou, ale paní Filípková ano.Nejspíš měla lepší vyjednávací schopnosti než zástupci města..Pak jsem četl ještě článek-Tajemný hrad v Karpatech na onom webu a musím říci, že pisatel by se výborně hodil do týmu deníku Blesk. Takých smyšlenek , domněnek a konspiračních teorií v jednom článku se jen tak nevidí.Ještě malá drobnost k článku-pokud si pamatuji , tak LiDL nabízel za kino a pozeemky 5 mil. Potom nechápu, proč ho p.Filípková prodala sotva za polovic městu...
Autor: Stanislav Kaisler dne 5. června 2016 v 08:26 reagovat
RE: web Veselská drba
Už léta se hovoří o tom, že 2. ZŠ chybí pořádná tělocvična. A právě pro výstavbu tohoto zařízení se alespoň v časech kdy jsem sedíval v zastupitelstvu a kdy se kino prodávalo počítalo s oním pozemkem, kde jsou stavebniny. Koupí kina paní Filípkovou a přestěhováním stavebnin by se pozemek uvolnil a stavbě by (po sehnání peněz) nic nebránilo. Proto jsem je nazval strategickým.
Autor: takyveselskadrbna dne 28. května 2016 v 08:44 reagovat
RE: web Veselská drba
A vy přesně víte, proč k prodeji Lidlu nedošlo? A odkud to víte? Třeba se nedohodli z jiných důvodů nebo Lidl odstoupil sám.
Autor: takyveselskadrbna dne 28. května 2016 v 07:33 reagovat
RE: web Veselská drba
Kouzlo celé "operace" bylo v její finanční stránce. Odkupem kina přilehlých pozemků a zpětným prodejem městu p. Filípková svou investici významně zhodnotila. Nic víc nic míň.
Autor: takyveselskadrbna dne 28. května 2016 v 08:51 reagovat
RE: web Veselská drba
Pro upřesnění - p. Filípková odkoupila kino včetně okolních pozemků, cenu a rozsah pozemků lze dohledat v materiálech města, které jsou veřejně přístupné. Potom část pozemků samostatně bez budovy kina prodala soukromé osobě, rozsah a komu lze dohledat ve veřejně přístupném katastru nemovitostí, cenu samozřejmě ne. Nyní městu prodává samostatně budovu kina jenom včetně pozemku pod ním, cenu lze dohledat v materiálech města. Potom stačí tyto informace porovnat. Tedy žádná snůška drbů a dezinformací.
Autor: Anna dne 30. května 2016 v 09:18 reagovat
RE: web Veselská drba
To jste to moc neupřesnila - spíš jste to jako pravá drbna popletla, p. Filípková žádnou část pozemku neprodala soukromé osobě (ani by to nešlo, protože město mělo pětileté předkupní právo) ba naopat vykoupila pozemek pod bývalou kotelnou, který byl soukromé osoby a né města a přikoupila dalších 500 m - bývalý kovošrot a a s těmito všemi pozemky kino smněnila za pozemek u školy + doplatek, takže si nejprve ty informace, které jsou dohledatelné zjistěte a ověřte a pak něco pište, stačí se podívat do nahlížení do katastr nemovitostí
Autor: letec dne 1. června 2016 v 18:06 reagovat
RE: web Veselská drba
Docela by mě zajímalo, jestli si někdo ze zastupitelů, kteří zvedli ruku pro zpětný odkup kina, tento objekt prohlédl. A pokud ano pochybuji o jejich zdravém rozumu, neboť když město kino prodávalo, jednalo se o provozuschopnou budovu a tou už zcela jistě není. Bohužel noví majitelé ve snaze ušetřit kino několik let nevytápěli a navíc ani nevypustili topení a tak došlo v celém objektu k roztrhání všech litinových radiátorů vlivem působení mrazu. Tak že, budova je nyní uvnitř vlhká a místy i plesnivá a navíc bez možnosti ji vytápět, nebo alespoň temperovat.
Autor: Evžen dne 1. června 2016 v 21:18 reagovat
RE: web Veselská drba
Máte pravdu a jet toho víc. Vnitřní zdivo a mnohdy i to nosné, má dlouhé praskliny široké i několik cm. Město koupilo objekt v mnohem horším stavu než jej prodávalo. Obávám se, že i díky zásahům (vybourané zdi v hale atd.) je objekt spíše na zbourání....
Autor: Takyveselskadrbna dne 30. května 2016 v 16:22 reagovat
RE: web Veselská drba
Ale no tak... v první řadě si informace ověřte znovu Vy, zjevně máte problém s jejich interpretací. Já si za nimi stojím. A když vám zbude trochu času, doučte se pravopis. Když jako pravá veselská anti-drbna poučujete ostatní, je trapné dělat pravopisné chyby... tedy jestli je vůbec ve svém příspěvku najdete.
Autor: Anna dne 30. května 2016 v 17:39 reagovat
RE: web Veselská drba
A já si za nimi také stojím, za pravopis se omlouvám,
ale trapnější je lidi dezinformovat. Můžete konkrétně napsat jaké soukromé osobě byly pozemky prodány, když to tak dobře víte. Děkuji
Autor: Takyveselskadrbna dne 1. června 2016 v 16:17 reagovat
RE: web Veselská drba
Jistě pochopíte, že na nějaké diskuzi jména konkrétních osob uvádět nebudu, jednak by třeba dotyčný nebyl rád a jednak by mě za to někdo určitě zase napadl...Ovšem, jak jsem uvedla, kdo má zájem, jméno si může každý podle č. pozemku vyhledat v katastru nemovitostí. Je to jednoduché.
Autor: Honza dne 27. května 2016 v 10:02 reagovat
RE: web Veselská drba
Tak bohužel takové IQ nemám a tak to také nepobírám. Možná vycházím z neúplných informací jednání, dle závěru jednání 20.4.2016 a vyjádření pana starosty ( viz veřejný zápis podepsaný dvěma ověřovateli), je příští termín dalšího jednání 20.4.2016. Tak možná tajné zasedání :-).
Autor: Vašek dne 27. května 2016 v 12:07 reagovat
RE: web Veselská drba
V původním zápise byla chyba. nyní by již měl být opravena.
Autor: Kamil dne 25. května 2016 v 20:04 reagovat
RE: web Veselská drba
K mému údivu jsou doposud všechny příspěvky v tomto bulváru nepodepsané. Bojí se snad přispěvateléříci svoje jméno?Tato anonymita ještě více zhoršuje přijímání již tak zcela nevěrodných článků veřejností. Kdo je autorem jedovatých plků mnozí "čtenáři" vědí, tak proč se skrývat.
Autor: zdenek dne 5. dubna 2016 v 22:45 reagovat
RE: web Veselská drba
Máte pravdu.samej blábol.
Autor: Karel Lexa dne 12. května 2016 v 07:36 reagovat
RE: web Veselská drba
Nějak se přestalo diskutovat o Hynkově drbně. Už je z toho každej otrávenej a nebo nechce pravdivé informace slyšet? :-)))
Autor: Jirka T. dne 12. května 2016 v 19:06 reagovat
RE: web Veselská drba
pravdivé informace nebo "pravdivé" informace?
Autor: Valda dne 15. května 2016 v 19:24 reagovat
RE: web Veselská drba
Pravým názvem lži a intriky. Přečetl jsem si článek "když hlupáci vládnou" a i když se snižováním poplatků za parkovací místa nesouhlasím, tak tvrzení v článku, že radní přivedli rozpočet města během roku na dno, a tímto shánějí peníze do rozpočtu, je směšné. Výsledek hospodaření za rok 2015 byl + 6 mil. a i teď má město na účtech bratru 60 mil a čerpání rozpočtu je v kladných číslech. Na dno přivedl rozpočet města právě pan Hynek za jeho vlády - viz odkaz http://www.rozpocetobce.cz/seznam-obci/553271-veseli-nad-luznici?rok=2002#rok a rozkliknout si "podrobnosti". Léta 2003, 2004 a 2005 jsou vizitkou jeho vlády a po něm byla potopa!!!! Že se nestydí na toto téma vůbec něco říkat.
Autor: koukal dne 4. června 2016 v 21:20 reagovat
RE: web Veselská drba
zajímavá je zejména výdajová položka socíální věci a po rozkliknutí sociální poradenství - od roku 2002-2006 - když se porovná s jinými lety ...
Autor: Anča dne 5. června 2016 v 07:16 reagovat
RE: web Veselská drba
Velice zajímavé čtení. V ostatních letech výdaje max. kolem 10 mil., ale i podstatně méně. Ve zmíněných letech za posledního mandátu p. Hynka nesrovnatelně i více než 50 mil. bylo vydáno na sociální poradenství. Kdopak asi radil a co poradil tehdejší sestavě vedení radnice? A zejména kdo z toho měl do vlastní kapsy. Neměl by se tím zaobírat kontrolní výbor současného zastupitelstva? Neměla by o tom také napsat "Veselská drbna" když do ní píší i tehdejší veselští mocní?
Autor: Stanislav Kaisler dne 5. června 2016 v 08:21 reagovat
RE: web Veselská drba
koukal, Anča: no, stačilo se myslím podívat na to, co je v čerpání rozpočtů tady: http://www.veseli.cz/cerpani-rozpoctu-mesta-veseli-nad-luznici/d-130361/p1=30763 . Ty částky se téměř shodují s výdaji na investice do výstavby domova důchodců, takže "záhada" je podle mne hned vyřešena, Proč je to ovšem na tom webu http://www.rozpocetobce.cz začleněno do kapitoly Sociální poradenství netuším, to je prostě nějaká blbost.
Autor: Anča dne 5. června 2016 v 10:55 reagovat
RE: web Veselská drba
Tak je to vyřízené, všichni jsou blbí včetně oficiálního webu, jen pan exzastupitel vše ozřejmil a je ten nejchytřejší. Na web www.obce.cz se velmi často odvolává i bývalý starosta Hynek a nehovoří o tom že web nemá pravdu, či je cinknuty. Údaje jsou do webu snad vkládány z dat poskytnutých jednotlivými radnicemi, nebo si je kdosi cucá z prstu?
Autor: Stanislav Kaisler dne 5. června 2016 v 16:43 reagovat
RE: web Veselská drba
Ach jo, Kde jsem napsal, že jsou všichni blbí? Jen prostě za vším nevidím korupci, rozkrádání a spiknutí, takže jsem nabídl možnost, jak si zdánlivě nesmyslné částky na Sociální poradenství vysvětlit. Vezměte si rok např. 2005. Zde http://www.rozpocetobce.cz/seznam-obci/553271-veseli-nad-luznici/vydaje/socialni-veci/2005 je na sociální poradenství částka 60 621 120 Kč. Z toho provoz 3 211 120 Kč a investice 57 410 000 Kč. Na webu města zde: http://www.veseli.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=18068&id_dokumenty=211454 je v kapitole výstavba, investice částka 57 139 000 Kč. Je to náhoda či ne, že jsou ty částky skoro stejné? V té době jsem v zastupitelstvu nebyl, jen si prostě myslím, že to náhoda není. Jen se prostě ta částka jedno nazývá Sociální poradenství (neptejte se mne proč, to je otázka na autory toho webu) a jedno Výstavba, investice, domov důchodců. Jen tak mimochodem, nikde jinde na té stránce tak vysokou částku v roce 2005 nenajdete. Mě to prostě připadá logické.
Autor: Stanislav Kaisler dne 17. května 2016 v 09:00 reagovat
RE: web Veselská drba
Máte to nějaké popletené, potopa (respektive povodeň) nebyla potom, ale předtím, v roce 2002. Jednalo se o největší přírodní katastrofu, která kdy postihla naše město. A škody se z něčeho hradit musely, zdaleka ne vše zaplatily pojistky a dotace.
Autor: Jana Z. dne 17. května 2016 v 18:15 reagovat
RE: web Veselská drba
Pane Kaislere myslela jsem, že alespoň trochu rozumíte nadsázce, ale bohužel jsem se mýlila.Tady nešlo o potopu vodní, ale o potopu mravní.Tak trochu postudujte a zatím se mějte.
Autor: Stanislav Kaisler dne 18. května 2016 v 05:43 reagovat
RE: web Veselská drba
No, blbnu už hodně, ale abych nepochopil smysl textu, tak tolik snad ještě ne. Samozřejmě je mi jasné že pan(í) Valda neměl na mysli povodeň jako takovou. Já se jen snažil (a možná jste to zas nepobrala vy) naznačit, že ty schodky v letech 2003 až 2005 mohly být také způsobeny nápravou škod po té povodni skutečné a v tom případě na nich nevidím nic špatného. A jak správně píší na těch stránkách: Pozor, schodek neznamená, že obec hospodaří špatně a přebytek, že hospodaří dobře ...
Autor: Jarča dne 22. března 2016 v 15:06 reagovat
RE: web Veselská drba
Mohla byste prosím sdělit co konkrétně je špína, hnus a bahno? Pro nás jsou to celkem zajímavá zjištění. Nebo že by potrefená husa?? Např. z rady??
Autor: Vlasta dne 19. června 2016 v 06:51 reagovat
RE: web Veselská drba
Pomalu příbývají příspěvky, či spíše hloupé plky na "veselské drbně" a až na jeden pochvalný, kde je podepsán p. Hynek chybí u všech podpis autora. Jedná se tedy o anonym i když o mnoha autorech má pozorný čtenář dávno jasno. Mnohé vypocené zrůdnosti jsou vhodné na žalobu. Nikdo se však s takovými anonymnímy žvásty nechce špinit. Ale veřejně rozebírat rodinné vztahy může jen "blbec" a je to na přesdržku.
Autor: takyveselskadrbna dne 21. června 2016 v 08:06 reagovat
RE: web Veselská drba
Konkrétně prosím. Co konkrétně je vypocená zrůdnost a nepravda? Co je na žalobu?
Autor: Jana Fricova dne 20. června 2016 v 12:28 reagovat
RE: web Veselská drba
Články na drbně mne popravdě příliš nezajímají,ale jsem v šoku z toho, že někomu vadí informace o tom kdo je s kým v příbuzenském vztahu. To jsou snad věci o kterých se veřejně nemluví ?
Autor: Jarda dne 20. června 2016 v 13:36 reagovat
RE: web Veselská drba
Já si naopak myslím, že ty věci o příbuzenských vztazích jsou jediná opravdová fakta na stránkách drbny :-D. Samozřejmě si musíme odmyslet podtext a nádech toho, že autor přinesl objev tisíciletí a odhalil komplot jako prase :-).
Autor: Pavla Z. dne 24. května 2016 v 18:14 reagovat
RE: web Veselská drba
VD je dílo některých nesoudných veseláků kteří buď museli opustit post na radnici, nebo těch, kteří se v posledních volbách na radnici nedostali.Zvěrstva radnice pod vedením ODS si všichni veVeselí dobře pamatují a nepřejí si opětovný nastup provařených zastupitelů z tohoto období. Další, kterým se v posledních volbách nepodařilo obsadit radnici, obviňují současné zastupitele z realizace jejich vlastního programu. Tyto jejich článečky jsou čtením jen pro lidi nemající vlastní hlavu a vlastní úsudek.
Autor: Stanislav Kaisler dne 25. května 2016 v 17:58 reagovat
RE: web Veselská drba
Jo tak oni "všichni veVeselí dobře pamatují "? Vždycky když čtu podobné vyjádření, že někdo mluví za všechny, vzpomenu si na dopis 99 pragováků, ti také mluvili za "všechny". Takže pro mne podobná vyjádření mají i stejnou cenu - žádnou.
Autor: takyveselskadrbna dne 25. května 2016 v 16:54 reagovat
RE: web Veselská drba
A co zvěrstva současné radnice? Když se někomu prostě jen nelíbí a nesouhlasí s nimi, tak nemá vlastní hlavu a úsudek? To už nám bude zase diktováno i to, co si máme myslet?
starší příspěvky »
strana 1/15
 ::. Aktuálně z Veselí .::
 ::. Veřejné zakázky ve Veselí .::
 ::. Hlášení rozhlasem Veselí .::
 ::. Úřední deska Veselí n.L. .::
 ::. KATALOG FIREM .::
Přidejte zdarma svou firmu do regionálního katalogu VESELSKO. Registrací získáte mo?nost zadání údajů o va?í firmě, vkládání kulturních akcí do kalendáře regionu, zadání obrázků a podrobných informací k ubytování a stravování.
Přidání zápisu do katalogu.
 ::. ZVEŘEJNĚTE ČLÁNEK .::
Zveřejněte svůj článek
Chcete zveřejnit článek na regionálním serveru VESELSKO? Kontaktujte nás.
 
 ::. SPOLUPRACUJEME .::

rss
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.