Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Kouzelné dny v laboratořích školy ve Veselí měly opět úspěch


29. listopadu 2017, Aktuality , přečteno 3207x, komentováno 0x
Kouzelné dny v laboratořích školy ve Veselí měly opět úspěch
Ve dnech 14. a 15. listopadu 2017 pořádala SOŠ ekologická a potravinářská ve Veselí nad Lužnicí své tradiční a velmi populární Kouzelné dny v laboratořích.

Ve dnech 14. a 15. listopadu 2017 pořádala SOŠ ekologická a potravinářská ve Veselí nad Lužnicí své tradiční a velmi populární Kouzelné dny v laboratořích. V těchto dnech škola otevírá své odborné učebny a laboratoře pro žáky a učitele ze základních škol z blízkého i vzdálenějšího okolí. Návštěvníci jsou doslova vtaženi do experimentů, pokusů a měření - sami si pod dozorem žáků a učitelů odborné školy mohou vyzkoušet práci v perfektně vybavených laboratořích a odborných učebnách.

Letos jsme experimentovali s UV světlem, stříbřili zkumavky, vyráběli faraonovy hady, pozorovali přírodní indikátory v akci, zkoumali otisky prstů, barvocit lidského oka, testovali, jak fungují hemisféry mozku, nechali se klamat optickými klamy, vyráběli sýry zvané korbáčky, zkoumali, jak máme citlivý čich a chuť, učili se senzoricky hodnotit chuť sýrů a nealkoholických piv, velmi zblízka pozorovali život v našich učebnách teraristiky a akvaristiky a mnoho dalšího. Jako bonus naši milí návštěvníci shlédli premiéru autorského divadelního kousku “ Biodivadlo – fotosyntéza“ v podání školního dramatického souboru Žádný hwjezdy, a zkoušeli se účelně sbalit na expedici do hor s turistickým kroužkem školy. Díky projekci fotografií a vyprávění účastníků se pak společně přenesli do bulharských hor Rila, ve kterých se odehrávala zatím poslední výprava.

Bohatý program byl zakončen zábavným testem. Z úspěšných řešitelů jsme losem určili výherce zajímavých cen. Celkem se našeho programu zúčastnilo 100 žáků a učitelů ZŠ. Tentokrát k nám přijeli návštěvníci z Miličína, Votic, Sezimova Ústí, Pacova, Chýnova, Plané nad Lužnicí , Soběslavi a Veselí nad Lužnicí. Myslím, že si všichni Kouzelné dny v laboratořích užili a ověřili si, že přírodní vědy i potravinářské technologie mohou být velmi zajímavé a zábavné.

autor: Martina Sýkorová

Komentáře k článku: Kouzelné dny v laboratořích školy ve Veselí měly opět úspěch
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies  |  Nastavení souborů cookie
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.