Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Rok 2017 v Mažicích


15. listopadu 2017, Region , přečteno 4639x, komentováno 0x
Rok 2017 v Mažicích
Dobrovolní hasiči se dočkali díky finančnímu přispění Jihočeského kraje nové místnosti pro zásahovou jednotku včetně sociálního zařízení. Obec investovala do rekultivace areálu bývalé Sempry Mažice.

Tak jako v předchozích letech započal obecní společenský život Hasičským plesem, který byl tradičně pořádán společně s SDH Zálší a těší se velkému zájmu. Mezi další setkání s živou hudbou patřili Mažické slavnosti a Svatoanenská pouťová zábava. V průběhu roku se uskutečnila řada dětmi oblíbených akcí: pálení čarodějnic a stavění máje, dětský den, pouť, ukončení prázdnin a mikulášská besídka.

Ani sportovní spolky obce Mažice nelení. Sbor dobrovolných hasičů reprezentoval obec stejně tak, jako místní fotbalový klub FC Chališ. Fotbalisté dokončili úpravy a vylepšení sportovního zázemí, jež se využívá nejen ke konání fotbalových zápasů, ale pořádá se zde i řada společenských akcí obce. Mezi nejoblíbenější patří loučení s létem určené hlavně dětem. Mažičtí rybáři kromě tradičních výlovů uspořádali tento rok již druhý ročník úspěšných rybářských závodů s bohatými cenami, za které patří dík sponzorovi Janu Sajfrtovi. Neodmyslitelně k životu v obci patří jezdecké závody, které oddíl Blaták Mažice pořádal loni čtyřikrát, stejně jako každý rok. Obec nezapomíná ani na starší občany, na podzim pro ně připravila setkání s doprovodným programem.

Díky získání krajské Zelené stuhy v rámci soutěže Vesnice roku 2015 jsme mohli více investovat do údržby zeleně v obci. Vítězství nám umožnuje čerpat dotaci ze Státního fondu životního prostředí ještě v následujících dvou letech. Dobrovolní hasiči se dočkali díky finančnímu přispění Jihočeského kraje nové místnosti pro zásahovou jednotku včetně sociálního zařízení. Obec letos investovala do rekultivace areálu bývalé Sempry Mažice s.r.o. a hospodářských budov statku „ U Homolů“. V současné době jsou tyto prostory nabízeny k pronájmu. V části prostorů statku vzniknou dvě nové stavební parcely. Další nezanedbatelnou investicí obce byla oprava místních komunikací za podpory Jihočeského kraje. Vzhledem ke stavbě dvou nových mostů na silnici směrem na Soběslav byla v letošním roce značně omezena doprava v obci. V současné chvíli je již jeden most průjezdný a v prosinci bychom se měli dočkat i otevření druhého mostu.

V závěru nelze zapomenout na poděkování všem lidem z Mažic, bez jejichž pomoci by se výše zmíněné akce nekonaly. Těšíme se, že se na nich v dalším roce budeme opět setkávat.

autor: - redakce -

Komentáře k článku: Rok 2017 v Mažicích
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies  |  Nastavení souborů cookie
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.