::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Okrsková soutěž hasičů ve Svinech

24. května 2017, Sport , přečteno 3724x, komentováno 0x
V sobotu 20. 5. 2017 se sjelo do Svinů, kde místní Sbor slavil 120. výročí založení, 23 družstev Sborů dobrovolných hasičů okrsku Veselí nad Lužnicí na okrskové kolo soutěže v požárním sportu.

Celou soutěž, která byla ze strany pořádajících hasičů perfektně připravena, provázela zamračená obloha, ale největší hrozba, déšť, se fotbalovému hřišti, kde se soutěž konala, naštěstí vyhnula. Své reprezentanty vyslalo 12 ze 14 Sborů dobrovolných hasičů, které jsou v okrsku Veselí nad Lužnicí organizovány. Bohužel opět chyběli zástupci Valu a Žíšova.

Soutěžilo se ve třech kategoriích. Nejpočetněji obsazena byla kategorie mladších mužů, kde se zúčastnilo 12 družstev. Kategorie starších mužů (nad 35 let) měla na startu 5 týmů a kategorie mladších žen byla obsazena 6 týmy. V celkovém pořadí se sčítají tři nejlepší časy z běhu na 100 m s překážkami jednotlivců a čas z požárního útoku.

Náš Sbor dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí postavil na start čtyři soutěžní družstva, mladší ženy, dvě družstva mladších mužů a družstvo starších mužů. Ženské družstvo, doplněné oproti loňsku dalšími nováčky, po nepovedeném útoku skončilo čtvrté. Mladší muži A naopak pokazili stovky a skončili šestí. Mladší muži B měli v sestavě čtyři mladé hasiče, kteří mezi dospělými absolvovali svou premiéru, přesto jejich výkon stačil na slušnou desátou příčku. Starším mužům se rovněž nepovedl útok a na stovkách ztrátu nedohnali, takže skončili čtvrtí.