Nepřihlášen
   
úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Zásahy veselských hasičů ve 4. čtvrtletí 2015


1. ledna 2016, Ostatní , přečteno 14085x, komentováno 0x
Zásahy veselských hasičů ve 4. čtvrtletí 2015
Čtyři požáry, dvě cvičení a jeden planý poplach zaměstnaly dobrovolné hasiče z Veselí nad Lužnicí v posledním čtvrtletí roku 2015. Od začátku roku tak evidují rekordních 39 zásahů.

10. 10. 2015 - Planý poplach, Soběslav
Jednotce SDH Veselí nad Lužnicí byl v sobotu 10. 10. 2015 vyhlášen poplach kvůli údajnému požáru střechy v Soběslavi. Jednalo se však o planý poplach. 

Jednotka byla svolána KOIS Č. Budějovice pomocí AMDS. Původně byl ohlášený požár na třídě Dr. Edvarda Beneše v Soběslavi. Před výjezdem byla jednotka operačním důstojníkem ponechána v záloze na základně. Poté co se ukázalo, že jde o planý poplach, byla jednotka odvolána. 

Technika: CAS-32 Tatra 815. Vyhlášení poplachu 13:51, zasahovalo 5 členů zásahové jednotky. 

17. 10. 2015 - Požár vagónu, Veselí nad Lužnicí
K požáru vagónu na nádraží ve Veselí nad Lužnicí vyjížděly v sobotu 17. 10. 2015 dopoledne jednotky SDH Veselí nad Lužnicí, HZS JčK PS Soběslav a HZS SŽDC České Budějovice. 

Naše jednotka byla povolána KOIS České Budějovice k požáru vagónu rychlíku na nádraží ČD a.s. ve Veselí nad Lužnicí. Na místo zásahu jednotka dorazila společně s jednotkou HZS JčK PS Soběslav s CAS-34 Mercedes. Průzkumem bylo zjištěno, že hořelo v předposledním vagónu soupravy rychlíku R650 Jan Žižka, který stál u druhého nástupiště, na třetí koleji. Požár byl již před příjezdem jednotek zlikvidován strojvedoucím vlaku a vagón byl z obou stran odpojen od ostatních vagónů soupravy. Členové naší jednotky otevřením oken provedli odvětrání prostoru vagónu a zároveň zkontrolovali, že se ve vagónu nenachází žádné osoby. Na místo následně dorazila i jednotka HZS SŽDC Č. Budějovice s CAS-34 Liaz. Poté se naše jednotka vrátila na rozkaz velitele zásahu na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815. Vyhlášení poplachu 8:40, výjezd jednotky 8:49, návrat na základnu 9:34, zasahovali 4 členové zásahové jednotky. 

22. 10. 2015 - Taktické cvičení, Žíšov
Taktické cvičení na kompresní stanici NET4GAS v Žíšově absolvovaly ve čtvrtek 22. 10. 2015 odpoledne jednotky SDH Veselí nad Lužnicí a HZS Soběslav a Tábor. 

Jednotka byla vyslána KOIS české Budějovice k simulovanému požáru v areálu RWE Transgas Net, s.r.o na turbosoustrojí č. 5 v kompresorové hale TP II. Po našem příjezdu na KS zde již zasahovala jednotka PS Soběslav CAS 20 Mercedes Atego , na rozkaz VZ natáhla naše jednotka k zadnímu vchodu turbosoustrojí č. 5 v kompresorové hale TP II jeden proud C s proudnicí na těžkou pěnu. Během naší činnosti se dostavila jednotka PS Tábor CAS 20 STEYER. Po ukončení cvičení se na rozkaz VZ jednotka vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815. Vyhlášení poplachu 15:04, výjezd jednotky 15:11, návrat na základnu 16:00, zasahovali 4 členové zásahové jednotky. 

1. 12. 2015 - Požár popelářského auta, Veselí nad Lužnicí
V úterý 1. 12. 2015 ráno byly jednotky SDH Veselí nad Lužnicí a HZS JčK PS Soběslav vyslány k požáru nákladního automobilu pro svoz odpadu ve Svinenské ulici ve Veselí nad Lužnicí. 

Naše jednotka byla KOIS České Budějovice vyslána k požáru nákladního automobilu pro svoz odpadu na Svinenské ulici před číslem 601 ve Veselí nad Lužnicí. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že na volné ploše v areálu bývalého STS osádka automobilu na svoz odpadu vysypala obsah nástavby na odpad, ve které došlo k požáru. Po dokončení průzkumu se na místo dostavila jednotka HZS JčK PS Soběslav s CAS-24 Mercedes, jejíž velitel převzal velení zásahu a jednotka začala s hašením vysypaného odpadu. Naše jednotka byla vzápětí velitelem zásahu odeslána na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815. Vyhlášení poplachu 7:42, výjezd jednotky 7:47, návrat na základnu 8:15, zasahovali 4 členové zásahové jednotky.

10. 12. 2015 - Prověřovací cvičení, Veselí nad Lužnicí
Požár ve výrobní hale "D" ve firmě PARTNER IN PET FOOD s.r.o. ve Veselí nad Lužnicí byl námětem prověřovacího cvičení, kterého se ve čtvrtek 10. 12. 2015 odpoledne zúčastnily jednotky SDH Veselí nad Lužnicí a HZS JčK PS Soběslav a Tábor. 

Jednotka byla vyslána OPIS české Budějovice k simulovanému požáru ve výrobní hale „D“ v areálu firmy PARTNER IN PET FOOD S.R.O. Při příjezdu na místo zásahu zde již zasahovala jednotka HZS PS Soběslav (CAS 20 Mercedes Atego). Na rozkaz velitele zásahu část jednotky vytvořila přívodní vedení B od hydrantu do naší Tatry 815. Poté připravila z naší Tatry 815 vedení pro doplnění soběslavské CAS 20 Mercedes Atego. Druhá část jednotky rozvinula druhý útočný proud C od rozdělovače do prostorů nad výrobnou (šatny + skladovací prostory). Během naší činnosti se dostavila jednotka PS Tábor s CAS-32 Tatra 815. Po ukončení cvičení se jednotka na pokyn velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815. Vyhlášení poplachu 15:04, výjezd jednotky 15:08, návrat na základnu 16:06, zasahovali 4 členové zásahové jednotky. 

29. 12. 2015 - Požár osobního automobilu, Veselí nad Lužnicí
Jednotky SDH Veselí nad Lužnicí a HZS JčK PS Soběslav vyjížděly v úterý 29. 12. 2015 večer k požáru osobního automobilu na silnici z Veselí nad Lužnicí do Zlukova. 

Jednotka byla vyslána OPIS České Budějovice k požáru osobního automobilu na silnici mezi obcemi Veselí nad Lužnicí a Zlukov. Po příjezdu na místo zásahu naše jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o požár v motorovém prostoru osobního automobilu Renault Twingo a že všichni cestující se nacházejí mimo vozidlo. Požár byl zčásti uhašen řidičem vozidla a dalšími okolo jedoucími řidiči pomocí hasicích přístrojů. Jednotka natáhla vysokotlaký proud k dohašení požáru. Po té se na místo dostavila jednotka HZS JčK PS Soběslav s CAS-24 Mercedes, jejíž velitel převzal velení zásahu. Naše jednotka provedla pomocí vysokotlakého proudu dohašení a ochlazení zasažených částí. Po zdokumentování vyšetřovatelem pak odtlačila vozidlo mimo silnici a provedla úklid vozovky. Po ukončení zásahu se naše jednotka na pokyn velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815. Vyhlášení poplachu 18:47, výjezd jednotky 18:54, návrat na základnu 19:46, zasahovali 4 členové zásahové jednotky. 

31. 12. 2015 - Požár rodinného domu, Ponědraž
U rozsáhlého požáru rodinného domu v Ponědraži zasahovaly ve čtvrtek 31. 12. 2015 dopoledne jednotky HZS JčK PS Třeboň a SDH Veselí n. L., Lomnice n. L., Neplachov a Dolní Bukovsko. 

Naše jednotka byla vyslána KOIS České Budějovice k požáru rodinného domu v obci Ponědraž, č. p. 51 (49°6'57.891"N, 14°42'8.990"E). Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár rodinného domu, který byl zasažen v plném rozsahu. Na místě již zasahovaly jednotky HZS JčK PS Třeboň s CAS-24 Mercedes a JSDH Lomnice nad Lužnicí s CAS-32 Tatra 815. Jeden člen naší jednotky byl na rozkaz velitele zásahu přidělen k jednotce SDH Lomnice n. L. Vytvořili útočný proud C od rozdělovače k zadní části hořícího domu, přičemž pro přístup museli provést rozebrání oplocení. Při provádění průzkumu objevili 10 kg PB lahev, kterou okamžitě začali ochlazovat. Po ochlazení lahve byla tato vynesena mimo budovu na volné prostranství. Následně pak prováděli hasební práce uvnitř objektu rodinného domu, včetně rozebírání konstrukcí. Zároveň prováděli ochranu těsně vedle stojící nemovitost před zasažením požárem. Zbytek jednotky mezitím na rozkaz velitele zásahu zajistil B vedení od hydrantu (GPS cca 49°6'56.998"N, 14°42'8.044"E) k CAS-32 Tatra JSDH Lomnice n. L. pro doplňování vody a zároveň byla do tohoto vozidla doplňována voda z obou našich cisteren. Mezitím rovněž naše jednotka vytvořila čerpací stanoviště u Zlaté stoky (GPS 49°7'9.967"N, 14°42'16.599"E) pomocí plovoucího čerpadla Niagara, z kterého posléze byla pomocí obou našich cisteren prováděna kyvadlová doprava vody (obě vozidla při ní ujely dohromady cca 4 km) do CAS-32 Tatra JSDH Lomnice n. L. a CAS-24 Mercedes HZS Třeboň. Po naplnění všech cisteren byla kyvadlová přeprava přerušena a naše jednotka se podílela na rozebírání střešní konstrukce a dohašování zbylých ohnisek požáru, včetně rozhrnování hromady dřeva pomocí lopat a kopáče. K zásahu se dostavily rovněž jednotky SDH Neplachov a SDH Dolní Bukovsko. Po likvidaci požáru se naše jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815, CAS-32 Tatra 148. Vyhlášení poplachu 9:39, výjezd jednotky 9:46, návrat na základnu 13:24, zasahovalo 6 členů zásahové jednotky. 

Další informace o činnosti najdete na webu Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí na adrese http://sdh-veseli.hyperlink.cz .

autor: Stanislav Kaisler

Komentáře k článku: Zásahy veselských hasičů ve 4. čtvrtletí 2015
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.