Nepřihlášen
   
úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Zásahy veselských hasičů ve 2. čtvrtletí 2015


1. července 2015, Ostatní , přečteno 2321x, komentováno 0x
Zásahy veselských hasičů ve 2. čtvrtletí 2015
Čtyři požáry a tři technické pomoci mají na kontě svých výjezdů dobrovolní hasiči z Veselí nad Lužnicí ve druhém čtvrtletí roku 2015. Od začátku roku tak zasahovali patnáctkrát.

16. 4. 2015 - Požár střechy, Veselí nad Lužnicí
Požár střechy, Veselí nad Lužnicí  Ve čtvrtek 16. 4. 2015 večer vyjížděla zásahová jednotka SDH Veselí n. L. společně s jednotkou HZS Jčk PS Soběslav k požáru střechy rodinného domu do ulice Podhájek ve Veselí nad Lužnicí. 

Jednotka byla vyslána KOIS České Budějovice k požáru rodinného domu ve Veselí nad Lužnicí v ulici Podhájek. Jednotka se na místo dostavila současně s jednotkou HZS JčK Soběslav. Členové jednotek pracovali společně. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár střechy přístavku rodinného domu. Bylo vytvořeno dopravní vedení a dva útočné proudy C. Jeden proud byl natažen přes zeď oddělující sousední pozemek na střechu objektu. Po odstranění části střešní krytiny byl vzniklým otvorem požár uhašen. Druhý proud C byl natažen na terasu spojující rodinný dům s přístavkem. Členové jednotek zde zespodu rozebírali a dohašovali zasažené podbití. Po ukončení zásahu se jednotka na pokyn velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815, CAS-32 Tatra 148. Vyhlášení poplachu 19:35, výjezd jednotky 19:40, návrat na základnu 20:45, zasahovalo 8 členů zásahové jednotky. 

22. 4. 2015 - Požár suché trávy, Veselí nad Lužnicí
Zásahová jednotka SDH Veselí n. L. společně s jednotkou HZS Jčk PS Soběslav zasahovala ve středu 22. 4. 2015 odpoledne u požáru suché trávy ve Veselí nad Lužnicí. 

Jednotka byla vyslána KOIS České Budějovice k požáru trávy v prostoru mezi areálem firmy Jinos Agro, Bechyňským potokem a silnicí E55 ve Veselí nad Lužnicí. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že hoří suchá tráva na ploše cca 50 x 30 m a že zde již ve směru od silnice E55 zasahuje jednotka HZS Jčk PS Soběslav s CAS-24 Mercedes. Dle rozkazu velitele zásahu naše jednotka objela s CAS-32 Tatra 815 požářiště s druhé strany a nejprve jednoduchými hasebními prostředky (lopaty) a následně jedním proudem C započala s lokalizací požáru. Následně pomocí C proudu dohašovala doutnající místa až do úplné likvidace. Druhé vozidlo, CAS-32 Tatra 148, zůstalo v záloze. Po likvidaci požáru se jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815, CAS-32 Tatra 148. Vyhlášení poplachu 17:36, výjezd jednotky 17:42, návrat na základnu 18:14, zasahovalo 8 členů zásahové jednotky. 

23. 4. 2015 - Čerpání studny, Veselí nad Lužnicí
K vyčerpání studny na parkovišti u veselských pískoven vyjížděla zásahová jednotka SDH Veselí n. L. ve čtvrtek 23. 4. 2015 odpoledne. 

Jednotka vyjela na žádost pronajímatele parkoviště a občerstvení v majetku města. Jednalo se o studnu, ze které se odebírá voda pro sociální zařízení v občerstvení. Bylo zjištěno, že studna ještě nebyla od povodní v roce 2002 vyčištěna. Jednotka studnu za použití elektrického čerpadla vyčerpala. Následovalo omytí stěn studny vysokotlakým proudem vody a opětovné vyčerpání. Poté byla studna desinfikována. Po ukončení prací se jednotka vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815, elektrické čerpadlo. Výjezd jednotky 15:58, návrat na základnu 16:52, zasahovali 3 členové zásahové jednotky. 

25. 4. 2015 - Požár lesa, Ponědraž
V sobotu 25. 4. 2015 odpoledne vyjížděly zásahové jednotky SDH Veselí n. L. a Lomnice n. L. společně s jednotkou HZS Jčk PS Soběslav k požáru lesa mezi obcemi Ponědraž a Ponědrážka. 

Jednotka byla vyslána KOIS České Budějovice k požáru lesa mezi obcemi Ponědrážka a Ponědraž. Naše jednotka se na místo dostavila současně s jednotkou HZS JčK Soběslav. Na místě již působila jednotka SDH Lomnice nad Lužnicí. Na rozkaz velitele zásahu naše jednotka rozvinula útočný proud C z CAS-32 Tatra 815 kolmo od silnice a zastavila šíření požáru směrem k obci Ponědrážka. Poté bylo prováděno dohašování jednotlivých ohnisek. V průběhu zásahu byla z CAS-32 Tatra 148 doplněna voda do CAS-24 Mercedes Atego HZS JčK Soběslav a zbytek vody doplněn do naší CAS-32 Tatra 815. Po likvidaci požáru se naše jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815, CAS-32 Tatra 148. Vyhlášení poplachu 14:55, výjezd jednotky 15:01, návrat na základnu 16:42, zasahovalo 6 členů zásahové jednotky. 

21. 5. 2015 - Požár hromady klestí, Borkovice
K požáru hromady klestí, určené ke štěpkování, vyjížděly ve čtvrtek 21. 5. 2015 večer zásahové jednotky SDH Veselí n. L. a Borkovice společně s jednotkou HZS Jčk PS Soběslav. 

Jednotka byla povolána KOIS České Budějovice k požáru klestí u obce Borkovice. V době našeho příjezdu zde již zasahovala jednotka JSDH Borkovice. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár dřevního odpadu, který by navršen na ploše 30 x 5 m a výšce 3 – 4 m. Naše jednotka rozvinula dopravní vedení 2xB a z rozdělovače útočný proud 1xC. Mezitím se dostavila na místo jednotka HZS JčK Soběslav s vozidly CAS-24 Mercedes a CAS-32 Tatra. Na pokyn velitele zásahu byl rozvinut druhý útočný proud 1xC. Protože požárem byla zachvácena prostřední část hromady, byly proudy C nasazeny z obou stran požáru, aby se zabránilo rozšíření požáru na nezasažené části hromady. Poté co bylo šíření požáru zastaveno a plameny uhašeny, jsme se společně se členy HZS Soběslav pokusili nezasaženou část oddělit rozebráním hromady za pomoci motorové pily. Mezi tím na místo přijel traktor s čelním nakladačem, který požárem zasažené části postupně rozebíral a odvážel na přilehlou louku, kde poté proběhlo dohašení. V průběhu zásahu byla do naší CAS-32 doplněna voda z CAS-32 Tatra HZS Soběslav. Další doplnění vody bylo prováděno z vedle tekoucí Blatské stoky za pomoci plovoucího čerpadla Niagara. Po likvidaci požáru se naše jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815, plovoucí čerpadlo. Vyhlášení poplachu 18:13, výjezd jednotky 18:16, návrat na základnu 21:08, zasahovali 4 členové zásahové jednotky. 

1. 6. 2015 - Technická pomoc, Veselí nad Lužnicí
Pomoci záchranné službě se snesením pacienta bylo účelem výjezdu zásahové jednotky SDH Veselí nad Lužnicí v pondělí 1. 6. 2015 ráno. 

Jednotka vyjela na základě požadavku KOIS České Budějovice k snesení nemohoucí osoby z rodinného domu. Na místě našeho příjezdu již čekala posádka záchranné služby. Na žádost lékaře členové naší jednotky pomohli snést pacienta po úzkém schodišti rodinného domu k pojízdnému lehátku. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základnu. 

Technika: DA Citroen Jumper. Vyhlášení poplachu 7:51, výjezd jednotky 7:54, návrat na základnu 8:10, zasahovali 4 členové zásahové jednotky. 

14. 6. 2015 - Technická pomoc, Vlkov
K nalomené větvi, která ohrožovala stánek s občerstvením a parkoviště u Vlkovské pískovny, vyjížděly v neděli 14. 6. 2015 dopoledne jednotky SDH Veselí nad Lužnicí a HZS JčK PS Třeboň. 

Naše jednotka byla KOIS České Budějovice povolána ke stromu, který měl být padlý či nakloněný nad komunikací podél železniční trati z Veselí nad Lužnicí do Vlkova. Jednotka projelo celou cestu až do Vlkova a žádnou překážku nenašla. Prostřednictvím KOIS proto kontaktovala oznamovatele, kterým byl starosta obce Vlkov pan Lukáš Kukačka. Po domluvě s ním jsme dojeli na místo zásahu, kterým bylo parkoviště a stánek s občerstvením u Vlkovské pískovny (49°10'3.248"N, 14°42'58.541"E). Zde bylo průzkumem zjištěno, že zde z jednoho stromu v noci spadla větev, která rozbila lavice a částečně poškodila i stánek. Hned vedle ulomené větve byla další, která se zdála být také nalomená a její pád by opět ohrozil stánek s občerstvením a lavičky u něj. Jelikož se však větev nacházela ve výšce cca 8 metrů, byla prostřednictvím KOIS vyžádána plošina, ze které by bylo možné zásah provést. Operační důstojník na místo vyslal AP 27 T 148 ze stanice HZS JčK Třeboň. Po příjezdu plošiny bylo provedeno její ustavení a následně pomocí motorové pily jeden náš člen s příslušníkem HZS z koše postupně nalomenou větev odřezávali. Rovněž byly ořezány i jiné suché větve, které také hrozily pádem do prostoru stánku s občerstvením. Po dokončení zásahu se jednotka vrátila na základnu. 

Technika: DA 12 Avia, motorová pila Oleo-Mac. Vyhlášení poplachu 10:02, výjezd jednotky 10:07, návrat na základnu 11:55, zasahovali 4 členové zásahové jednotky. 

Další informace o činnosti najdete na webu Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí na adrese http://sdh-veseli.hyperlink.cz .

autor: Stanislav Kaisler

Komentáře k článku: Zásahy veselských hasičů ve 2. čtvrtletí 2015
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.