Nepřihlášen
   
úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Zásahy veselských hasičů v 1. čtvrtletí 2015


2. dubna 2015, Ostatní , přečteno 2306x, komentováno 0x
Zásahy veselských hasičů v 1. čtvrtletí 2015
Zatímco začátek roku 2015, leden a únor, znamenal pro členy zásahové jednotky SDH Veselí nad Lužnicí, jakési prázdniny, v březnu zaznamenali nadprůměrných 8 výjezdů.

3. 3. 2015 - Požár osobního automobilu, Veselí nad Lužnicí
U hořícího osobního automobilu na Náměstí T.G.M. ve Veselí nad Lužnicí zasahovaly jednotky HZS JčK PS Soběslav a SDH Veselí nad Lužnicí v úterý 3. 3. 2015 ráno. 

Naše jednotka byla vyslána KOIS České Budějovice k požáru osobního automobilu na Náměstí T. G. Masaryka ve Veselí nad Lužnicí. Část shromážděné jednotky zůstala v pohotovosti na stanici. Na místo zásahu naše jednotka dorazila jako první. Průzkumem bylo zjištěno, že u osobního automobilu Opel Vectra, který byl odstaven na kraji vozovky, došlo k požáru v motorovém prostoru. Na místě prováděli hašení pomocí práškových hasicích přístrojů příslušníci Městské policie Veselí nad Lužnicí a obvodního oddělení PČR Veselí nad Lužnicí. Na místo se rovněž dostavila jednotka HZS JčK PS Soběslav (CAS Mercedes Atego), se kterou následně členové naší jednotky spolupracovali. Bylo zahájeno hašení pomocí vysokotlakého proudu. Následně musela být vypáčena přední kapota automobilu a poté bylo provedeno dohašení motorového prostoru. Do kanalizace byly také z vozovky spláchnuty zbytky hasiva z použitých práškových hasicích přístrojů. K úniku provozních kapalin nedošlo. Po likvidaci požáru se naše jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815. Vyhlášení poplachu 7:09, výjezd jednotky 7:16, návrat na základnu 7:44, zasahovalo 7 členů zásahové jednotky. 

8. 3. 2015 - Pátrání, Veselí nad Lužnicí
Na základě žádosti Policie ČR se jednotka SDH Veselí nad Lužnicí v neděli 8. 3. 2015 dopoledne zapojila do pátrání po údajně utonulé osobě v řece Lužnici ve Veselí nad Lužnicí. 

Naše jednotka byla vyslána KOIS České Budějovice na základě žádosti Policie ČR k zásahu v souvislosti s hledáním údajně utonulé osoby na řece Lužnici v úseku mezi klapkovým jezem (GPS 49.187526, 14.700739) a silničním mostem (GPS 49.186615, 14.700525) ve Veselí nad Lužnicí. Při příjezdu na místo zásahu zde již byla jednotka HZS JčK PS Soběslav (CAS Mercedes Atego + motorový člun), potápěčská skupina HZS JčK ÚO Č. Krumlov a Policie ČR. Na rozkaz velitele zásahu jednotky Policie ČR naše jednotka začala prohledávat uvedený úsek řeky Lužnice za pomocí motorového člunu Zodiac a laminátových tyčí s háky. Před započetím prohledávání náhonu na MVE obsluha elektrárny Vesco spol.s r.o. zastavila turbínu, aby se snížil proud vody. Po důkladném prohledání uvedeného úseku řeky Lužnice v součinnosti s ostatními jednotkami se naše jednotka na rozkaz velitele zásahu jednotky Policie ČR vrátila na základnu. 

Technika: DA Citroen Jumper, motorový člun Zodiac. Vyhlášení poplachu 9:00, výjezd jednotky 9:00, návrat na základnu 12:44, zasahovalo 6 členů zásahové jednotky. 

21. 3. 2015 - Požár v zahradnictví, Veselí nad Lužnicí
K požáru zahradní chatky, vzrostlých stromů a suché trávy v areálu bývalého zahradnictví byly v sobotu 21. 3. 2015 odpoledne povolány jednotky SDH Veselí nad Lužnicí a HZS JčK PS Soběslav a Tábor. 

Naše jednotka vyjížděla na základě výzvy KOIS České Budějovice k požáru na ulici Čs. armády 178 ve Veselí nad Lužnicí. Při příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár zahradní chatky, vzrostlých jehličnatých stromů a suché trávy v objektu bývalého zahradnictví. Na místě již zasahovala jednotka HZS JčK PS Soběslav (CAS-24 Mercedes). Podle rozkazu velitele zásahu jsme vytvořili jeden útočný proud C, kterým by se bránilo rozšíření požáru na porosty západně od ohniska. Mezitím se na místo dostavila i další cisterna HZS JčK PS Soběslav (CAS-32 Tatra 815), která se na toto vedení napojila, a naši členové prováděli pomocí tohoto proudu ochranu okolních porostů společně s likvidací požáru, zatímco naše CAS popojela dopředu a vytvořila další dva útočné proudy C (jeden jižním a jeden severním směrem) a příslušníci HZS JčK PS Soběslav prováděli pomocí těchto proudů likvidaci požáru. Po lokalizaci požáru se dále provádělo skrápění prostor zasažených požárem pomocí lafetové proudnice z naší CAS. Po spotřebování vody odjela naše CAS doplnit vodu z nadzemního hydrantu na křižovatce ulic Čs. armády a Roháčova. Po návratu již byl požár zlikvidován a jednotka se na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815. Vyhlášení poplachu 15:46, výjezd jednotky 15:55, návrat na základnu 17:14, zasahovali 4 členové zásahové jednotky. 

30. 3. 2015 - Padlý strom, Veselí nad Lužnicí
Ke stromu padlému po silném větru v ulici Pod Markem ve Veselí nad Lužnicí vyjížděla v pondělí 30. 3. 2015 odpoledne zásahová jednotka SDH Veselí nad Lužnicí. 

Naše jednotka vyjížděla na základě výzvy KOIS České Budějovice ke stromu padlému na vozovku v ulici Pod Markem před domem čp. 487 ve Veselí nad Lužnicí. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o vzrostlý smrk, vyvrácený větrem. Naše jednotka strom rozřezala a odstranila z vozovky ve spolupráci s pracovníky Technických služeb města Veselí nad Lužnicí, kteří na místo dorazili chvilku před námi. Po odklizení stromu se jednotka vrátila na základnu. 

Technika: DA Citroen Jumper. Vyhlášení poplachu 15:06, výjezd jednotky 15:11, návrat na základnu 15:26, zasahovalo 5 členů zásahové jednotky. 

30. 3. 2015 - Vyvrácený vlajkový stožár, Veselí nad Lužnicí
Chvíli po předchozím výjezdu se téměř na stejné místo, tentokrát však v vyvrácenému vlajkovému stožáru, vrátila v pondělí 30. 3. 2015 odpoledne zásahová jednotka SDH Veselí nad Lužnicí. 

Naše jednotka vyjížděla na základě výzvy KOIS České Budějovice k nahnutému vlajkovému stožáru v ulici Pod Markem před domem čp. 469 ve Veselí nad Lužnicí. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o vlajkový stožár, vyvrácený větrem, který hrozil pádem na chodník. Naše jednotka stožár svalila na zem a uložila podél domovní zdi. Po odstranění stožáru se jednotka vrátila na základnu. 

Technika: DA Citroen Jumper. Vyhlášení poplachu 15:37, výjezd jednotky 15:46, návrat na základnu 16:01, zasahovali 3 členové zásahové jednotky. 

31. 3. 2015 - Padlý strom, silnice Veselí nad Lužnicí - Val
V úterý 31. 3. 2015 odpoledne vyjížděla zásahová jednotka SDH Veselí nad Lužnicí po dalším silném větru ke stromu, který spadl na silnici Veselí nad Lužnicí - Val. 

Naše jednotka vyjížděla na základě výzvy KOIS České Budějovice ke stromu padlému na silnici 00352 Veselí nad Lužnicí – Val. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o vzrostlý smrk, vyvrácený větrem, který však již před příjezdem jednotky někdo z vozovky částečně odstranil. Naše jednotka pomocí motorové pily rozřezala zbývající části stromu a odstranila je z vozovky. Po odklizení stromu se jednotka vrátila na základnu. 

Technika: DA Citroen Jumper, motorová pila Oleo-Mac. Vyhlášení poplachu 15:05, výjezd jednotky 15:14, návrat na základnu 15:35, zasahovalo 5 členů zásahové jednotky. 

31. 3. 2015 - Padlé stromy, silnice Veselí nad Lužnicí - Borkovice
Další stromy, povalené silným větrem, likvidovala v úterý 31. 3. 2015 odpoledne zásahová jednotka SDH Veselí nad Lužnicí na silnici Veselí nad Lužnicí - Borkovice. 

Naše jednotka vyjížděla na základě výzvy KOIS České Budějovice ke stromu padlému na silnici 14718 Veselí nad Lužnicí – Borkovice. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o dva smrky a jednu břízu, vyvrácené větrem a padlé do vozovky. Naše jednotka pomocí motorových pil stromy rozřezala a odstranila je z vozovky. Po odklizení stromů se jednotka vrátila na základnu. 

Technika: DA Citroen Jumper, motorová pila Oleo-Mac 2x. Vyhlášení poplachu 16:18, výjezd jednotky 16:28, návrat na základnu 17:08, zasahovalo 7 členů zásahové jednotky. 

31. 3. 2015 - Planý poplach, les Klobásná, Zlukov
Kouř údajně stoupající z lesa Klobásná mezi Zlukovem a Veselím nad Lužnicí byl důvodem výjezdu zásahové jednotky SDH Veselí nad Lužnicí v úterý 31. 3. 2015 večer. 

Naše jednotka vyjížděla na základě výzvy KOIS České Budějovice k ohlášenému kouři z lesa Klobásná mezi Zlukovem a Veselím nad Lužnicí. Jednotka v rámci průzkumu projela po lesní cestě spojující tyto dvě obce, ale žádný požár ani kouř nezaznamenala. Po konzultaci s operační střediskem jednotka odjela do Zlukova k ohlašovatelce události. Z rozhovoru s ní vyplynulo, že si spletla kouř s okrajem oblačnosti, který se mezi tím přesunul nad pole, a bylo tak jasně patrné, že o kouř nejde. Jednotka se tedy následně vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815, DA Citroen Jumper. Vyhlášení poplachu 20:01, výjezd jednotky 20:08, návrat na základnu 20:42, zasahovalo 7 členů zásahové jednotky.  

Další informace o činnosti najdete na webu Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí na adrese http://sdh-veseli.hyperlink.cz .

autor: Stanislav Kaisler

Komentáře k článku: Zásahy veselských hasičů v 1. čtvrtletí 2015
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.