Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Zemřel pan František Klouda


4. dubna 2013, Obec , přečteno 3587x, komentováno 0x
Zemřel pan František Klouda
Sbor dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí s hlubokým zármutkem oznamuje, že nás dne 1. dubna 2013 po krátké nemoci ve věku nedožitých 82 let navždy opustil pan František Klouda.

Pan František Klouda byl dobrovolným hasičem vlastně celý svůj život. Členem veselského Sboru dobrovolných hasičů se stal v roce 1948 a byl tak hasičem 65 let. Dlouhá léta vykonával funkci velitele zásahové jednotky Sboru dobrovolných hasičů města Veselí nad Lužnicí, zastával funkci jednatele okrsku Veselí nad Lužnicí a aktivně více než 20 let působil i ve Výkonném výboru Okresního sdružení hasičů v Táboře. Jako vedoucí kroužku mladých hasičů vychoval několik generací svých nástupců, kteří mají díky jeho práci na co navazovat. Významným způsobem se podílel na stavbě nové budovy hasičské zbrojnice ve Veselí nad Lužnicí. 

Za svou činnost obdržel celou řadu hasičských vyznamenání. V roce 2005 mu byl udělen titul Zasloužilý hasič, nejvyšší hasičské vyznamenání, které lze v České republice získat. Za jeho celoživotní obětavou a dobrovolnou práci pro město Veselí nad Lužnicí a jeho občany v oblasti požární ochrany získal v roce 2006 Cenu města Veselí nad Lužnicí. V roce 2009, kdy ukončil svou aktivní činnost ve Sboru, obdržel titul Čestný velitel Sboru dobrovolných hasičů ve Veselí nad Lužnicí. 

Odchodem pana Františka Kloudy ztrácíme člověka, který byl dlouhá léta dobrou duší Sboru dobrovolných hasičů ve Veselí nad Lužnicí a který, dokud síly a zdraví dovolili, vykonal spoustu dobrého pro náš Sbor, město a jeho obyvatele. Všem, kteří jej znali, děkujeme za tichou vzpomínku. 

Poslední rozloučení s panem Františkem Kloudou se koná v úterý 9. dubna 2013 v 11 hodin v obřadní síni táborského krematoria.

autor: Stanislav Kaisler

Komentáře k článku: Zemřel pan František Klouda
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.