Nepřihlášen
   
úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Zemřel pan Jaroslav Březina


11. března 2012, Obec , přečteno 3310x, komentováno 0x
Zemřel pan Jaroslav Březina
Sbor dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí s hlubokým zármutkem oznamuje, že nás dne 8. března 2012 po dlouhé nemoci ve věku nedožitých 43 let navždy opustil dlouholetý velitel pan Jaroslav Březina.

Pan Jaroslav Březina byl hasič tělem i duší. Členem veselského Sboru dobrovolných hasičů byl již od svých dětských let, kdy začínal jako člen kroužku mladých hasičů. Od svých 18 let byl členem zásahové jednotky. V roce 1995 se stal velitelem zásahové jednotky, která se pod jeho velením vypracovala na jednu z nejlépe hodnocených jednotek v kraji. Jeho nezištnou pomoc při nejrůznějších zásazích jistě ocenili všichni občané z našeho města i jeho okolí. Při povodních v roce 2002 a 2006, přestože byl sám mezi postiženými, pomáhal, jak se dalo. V roce 2006 byl za tuto pomoc oceněn Čestným uznáním a pamětní medailí Předsedy vlády České republiky. Byl držitelem Medaile Za zásluhy, kterou mu udělilo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. 

Pan Jaroslav Březina byl díky své veselé a nekonfliktní povaze skvělým kamarádem a přítelem. Dokázal okolo sebe dát dohromady ve Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí výjimečnou partu lidí, kteří bez nároku na odměnu pomáhali nejen při zásazích, ale ve velké míře se podíleli i na pořádání kulturních a společenských akcích v našem městě. Ať již se jednalo o soutěže při Veselských slavnostech, účast na akci Osvobození Žíšova a Veselí či jen interní akce v hasičárně, nikdy nezkazil žádnou legraci a byl vždy tahounem nás ostatních. Ve velké míře se zasloužil i o nadstandardní partnerství se Sborem dobrovolných hasičů v Miřeticích u Chrudimi.

 

Odchodem pana Jaroslava Březiny utrpěl Sbor dobrovolných hasičů ve Veselí nad Lužnicí nenahraditelnou ztrátu. Přesto se vynasnažíme, abychom pokračovali v jeho práci a navázali na to nejlepší, co pro náš Sbor, město a jeho obyvatele vykonal. Všem, kteří Slávu znali, děkujeme za tichou vzpomínku. 

Poslední rozloučení se koná ve středu 14. března 2012 od 13 hodin v obřadní síni českobudějovického krematoria.

autor: Stanislav Kaisler

Komentáře k článku: Zemřel pan Jaroslav Březina
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.