Nepřihlášen
   
úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Meťme před správným prahem


27. června 2011, Obec , přečteno 3357x, komentováno 3x
Meťme před správným prahem
Táborsko 14. dubna letošního roku věnovalo téměř celou stranu jednomu z mnoha současných problémů. Špatnému stavu pozemních komunikací. A jak jsme na tom ve Veselí?

Táborsko 14. dubna letošního roku věnovalo téměř celou stranu jednomu z mnoha současných problémů. Špatnému stavu pozemních komunikací. Tedy rigolům, výmolům, výtlukám, lokáčům a jak se všem těm dírám říká. Součástí příspěvku byla i anketa, ve které se někteří starostové vyjadřovali k tomu, která silnice jim pije krev. Veselský starosta řekl, že nejvíc mu vadí komunikace v Soběslavi. Konkrétně most přes Černovický potok. Nekonkretizoval, který konkrétní most a konkrétně proč. Ale to není podstatné. Je mnoho mostů, které někomu pijí krev. Jeden takový byl před nedávnem postaven i ve Veselí.

Důležitější je signál, že nyní se budou starostové starat o starosti jiných starostů. Možná, že by to chtělo nějaký řád. Obce Kluk a Kluky se budou starat o starosti obcí Holky a Holkovice. A naopak. Vemte Černého Vola, Býkov, Býkovice, Kravařov, Kravsko, Hovězí a Telecí. Úžasné. Jenže znáte lidi. Určitě by chtěli posílat vybrané lidi do Háje, Pekla, Pičína, Prčic, Řitky a Zadků. A to nejde. Zmíněné obce nejsou na tak velký příliv odborníků připravené.

Jednodušší bude, když k nám zavítá starosta z Oráčova. Nebo Pšovlk. Posoudí stav komunikací ve Veselí a sdělí nám, pokud nevykrvácí, kde a co mu usrklo krev.

Každý, i starosta Veselí, má právo na svůj názor. Má i právo své názory veřejně prezentovat. Pochybuji, že mi budou přiznána stejná práva. Pokud ano, dovolím si vyjádřit veřejně názor, že starosta, hned jak vyřeší problémy města Soběslav, by měl navštívit obec Hleďsebe. Potom si snad všimne, že i ve Veselí je dost špatných komunikací, že jsou osazené dopravními značkami, o které se začínají zajímat muzea, že mnohde neodpovídají normám, že chodníky jsou často v takovém stavu, že nutí staré občany nedobrovolně plnit bobříky zdatnosti a odvahy, že …

Odpověď nežádám. Byla starostou naznačena v jeho příspěvku. Nejsou peníze. Absolutní zaklínadlo. Starší pamatují jiné absolutní zaklínadlo. Nejsou lidi. Co asi bude chybět příště? A není chyba třeba i v hospodaření? Ve stanovování priorit? V čerpání dotací? …

autor: Judr. Josef Kašper

Komentáře k článku: Meťme před správným prahem
Počet komentářů: 3, poslední 11. 7. 2011 14:11:09
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.