Nepřihlášen
   
úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

OKOMENTUJTE AKTUÁLNÍ DĚNÍ. CO VÁS TRÁPÍ NEBO NAOPAK TĚŠÍ?

celkem příspěvků v tomto fórů: 47
Seznam příspěvků diskusního fóra:
Diskuse na téma:
Komunální volby 2010
Volby do zastupitelstva města proběhnou 15. a 16. října 2010. Co očekáváte od nového vedení města, jaké jsou vaše preference, co by nemělo chybět v programu jednotlivých stran?
 Vložit příspěvek
 Seznam fór | Seznam komentářů | Všechny příspěvky | Řadit dle data
» Komentáře jsou řazeny podle vlákna diskuse.
Autor: vera.machova@iex.cz dne 1. září 2010 v 19:08 reagovat
Změny? Hlavně časy se mění
Z principu mi vadí bezduché a ploché volání po změně a požadavek nových tváří. Pikantní na tom často bývá, že v mnoha případech tak volají lidé, kteří již politicky mají něco za sebou, ale v posledním období měli jen tu smůlu, že o jejich osudu rozhodli voliči pro ně nežádoucím způsobem. Oni se nyní snaží nechat si udělat facelift, změnit dres a navrátit se do příslušných pozic. To neznamená, že změna není nutná ba, vítaná. Je však třeba konkretizovat směr této změny a její podstatu. Krátce řečeno, i nový ksicht může dělat pod příslušnou taktovkou staré kousky a ne každá, i ta nejlépe zabalená a nabízená změna, musí směřovat ku prospěchu většiny občanů. Za příklad stačí vzít městské byty, které touží někteří, dnes opoziční, zastupitelé prodat nájemníkům za plnou tržní cenu a v případě jejich nezájmu i s nimi třetím osobám, kteří jim patřičným způsobem nájem osolí.
Autor: kadlík.nováček dne 2. září 2010 v 14:59 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Vážený pane Machu,
nemohu se zbavit dojmu, že ve Vaší větě : "To neznamená, že změna není nutná ba, vítaná." by měla být čárka před slovem ba, nikoli za ním. Co myslíte Vy?
Přesto Vašemu názoru rozumím a nemyslím si, že jste jen tak něco "našmrdlal", ať už patří čárka kamkoli.
Nemám ani pocit, že jsem "dobré prase, které Vám všechno spase". Ba nejsem ani uražen.
I odborný archivář ve středním věku, nemusí být vždy neomylný.
Autor: Jan Mach dne 2. září 2010 v 21:34 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Pravdu díte. Pokud píšete všemi deseti, víte, jak k tomuto dochází. Jsem rád, že si těchto věcí začínáte všímat a že jste se naučil od Vaší první reakce používat 5. pád.
P.S. Na překlepy trpíte také (oslovení se odděluje čárkou vždy). Budeme soutěžit, kdo jich najde víc?
Autor: J dne 1. září 2010 v 19:16 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Komentář psal Jan Mach.
Autor: kadlík.nováček dne 1. září 2010 v 21:09 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Pane Machu už si v tom udělejte konečně pořádek. Vaše neustálé hlášení se k autorství předchozího komentáře je více než úsměvné... :o)
Autor: Jan Mach dne 1. září 2010 v 21:56 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Pane Nováčku, tady právě vidíte, že nikdo není neomylný. Chyba se vloudila, a tak se snažím, seč je v mé moci, ji napravit. To máte tak, když prohodíte e-mail se jménem. Budu se snažit se toho do budoucnosti vyvarovat. Jen doufám, že toto nikdo jako výraz neúcty brát nebude.
Autor: kadlík.nováček dne 1. září 2010 v 23:00 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
To máte bezesporu pravdu pane Machu. Ale ten samý omyl dvakrát po sobě . . . ? :-)

Měli bychom být dle mého názoru podstatně tolerantnější.
Tolerantnější k těm, jejichž chyby a omyly nemají za následek fatální a nevratné činy.
Naopak bychom neměli tolerovat, že nám tu někdo staví hrbaté mosty a pod rouškou PPO sype hlínu na nábřeží a k Hokejce.
To jsou věci, které se mne bezprostředně dotýkají a urážejí mne. Otázkou zůstává jak se na to dívají ostatní Veseláci....
Autor: Jan Mach dne 2. září 2010 v 00:11 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Tolerantní byste ale měl být i Vy. Položil jste na městě otázku, proč je ten most hrbatý? Jednou z podmínek stavby byl požadavek, aby pod mostem prošla stoletá voda. Vzhledem k bubnu je hladina Lužnice výše než-li Nežárky (most přes Nežárku tak nemusel být hrbatý), a tak nezbývalo jiné řešení. A to mohutné zábradlí? To co u většiny mostů je ve spodní části, muselo být umístěno nahoru, protože jinak by pod mostem ta voda neprošla. Tyto informace jsem získal nejen od města, ale i od stavařů. Jinak máte pravdu. Je hnusný. A povodně? Těm se v našem městě dá zabránit v současnosti jen těžko a veškerá prozatímní opatření působí směšně. Největší chyby se staly v minulosti, kdy byly zavezeny kanály a slepá ramena v Mezimostí a povolována výstavba v záplavovém pásu v 70. a 80. letech. Ale s tím, co bylo, se nic dělat nedá. Zbývá jen se snažit minulé chyby napravit.
Autor: kadlík.nováček dne 2. září 2010 v 15:15 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Jsem tolerantní a do problematiky docela dobře zasvěcen. Nemám nic proti samotnému hrbu a důvodům proč vznikl.

Dva mosty 150 metrů od sebe a každý z jiného světa. Nemohl se most "Jaromír" mostu "Petrovi" alespoň trochu podobat...?
Nebylo snad Veselí účastníkem stavebního řízení...? Nebo je to lidem na stávajícím úřadě jedno, jaké stavby nám sem kraj "naplánuje"...? Přechod pro chodce maloval v bezprostřední vzdálenosti od mostu školák, či člověk zbavený svéprávnosti...?
Mohl bych pokračovat hodně dlouho.
Budeme se na to dále jen dívat?
Spokojíme se příště s gramaticky uhlazeným článkem, že nešlo nic dělat?
Autor: Jan Mach dne 2. září 2010 v 19:49 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Je fakt, že u mostu Jaromír mohly být použity prvky, které by ho přiblížily podobou k mostu Petr. Hlavní slovo má bohužel investor. O peníze jde vždy až v první řadě. À; propos, Vy jste při tom stavebním řízení byl? Já ne a nevím, co město mohlo vyjednat. Umístění přechodu pro chodce má určitá pravidla s ohledem na jeho vzdálenost od křižovatky. Přechod bude buď přibližně tam, kde je, a nebo nebude vůbec. Vyberte si.
Autor: kadlík.nováček dne 2. září 2010 v 20:22 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Investor platí. Určuje, co, za kolik, komu, jak apod. Při věcné a důkladné obhajobě mohl mít most "Jaromír" jinou podobu. Stačilo se na to nevykašlat!
Město, jako účastník řízení, mohlo vyjednat cokoli!
Přechod má svá pravidla, to máte pravdu.
Tady prostě a jednoduše někdo udělal chybu a jiný to neřešil. A někdo by měl být hnán k odpověznosti.
Nyní se má přechod posunout o cca 12m k Besedě. Tuším, že za cenu cca 40.000,- Kč.
Snadno to zaplatíme. Z peněz nás všech to nebolí...
Autor: Petr Hynek dne 26. září 2010 v 23:45 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Vážení, pro informaci. Na posledním zastupitelstvu 22.9. byla ve III.rozpočtové změně schválena částka na přesunutí přechodu u mostu přes Lužnici ve výši 573 tisíc Kč. To nemilé překvapení - jak psal v tištěném Veselsku místostarosta - a částka na jeho nápravu, zastupitelům zas až tolik nevadila. Nikdo není za nic odpopvědný, prostě se jen něco zanedbalo. Toto je však jeden z důvodů, proč tak často v našem městě na to či ono prostě peníze nejsou.
Autor: chameleon dne 28. září 2010 v 10:42 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Hezký folklór tradičních, unavených politických maloosobností. V tom, co budu dělat lépe, moc jasno nemám, ale snažit se zvítězit tím, že jen dokola pomlouvám a ukazuji na nedostatky ostatních, v tom mám jasno zcela dokonale! Ano, pane Hynku, tentokrát jsem rozhořčen s Vámi. Ta oplzlá sumička za překlad přechodu je vskutku do nebe volající! Jen škoda, že jste i Vy seděl v zastupitelstvu, které celý projekt nového mostu schválilo! Jako stavař jse možná mohl vyvinout více aktivity, po které stále voláte, aby se takovýto projekt neschválil. Mohl jste možná zorganizovat zase nějakou petici!!! (-:
Autor: Stanislav Kaisler dne 28. září 2010 v 23:06 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Milý chameleone, než někoho kritizujete, měl byste se nějprve informovat, jak to ve skutečnosti je. Zastupitelstvo projekt mostu přes Lužnici neschvalovalo.
Autor: chameleon dne 29. září 2010 v 08:29 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Pokud do tak důležité věci, jako je životu nebezpečný most nemluvilo naše zastupitlstvo, pak nemá smysl ke komunálním volbám vůbec chodit!!!
Autor: Stanislav Kaisler dne 29. září 2010 v 10:00 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Tak v tom se neshodneme, i když částečně se s tím dá souhlasit. Ale jen v tom smyslu, že zastupitelstvo schvaluje mantinely (územní plán apod.), ale už nemá pravomoc některý projekt zarazit či schválit pokud jej zároveň nefinancuje. A tady byl investorem kraj. Takže schválení konkrétního projektu pak bylo v kompetenci státní správy (stavební úřad) a ne samosprávy. Nicméně určitě existovala možnost vyvinout větší tlak na kraj, aby k názoru města přihlížel. Někteří zastupitelé se o to na jednání zastupitelstva pokoušeli. Nicméně většina jich nebyla. Jen tak mimochodem, jako zastupitelé jsme dostávali docela zkreslené informace, cituji ze zápisu z jednání zastupitelstva z 10.12.2008: "Pan Fejtl vznesl dotaz, zda nový most přes řeku Lužnici bude rovněž obloukový jako je most přes řeku Nežárku. Starosta města odpověděl, že bude zachován současný charakter mostu.". Vizualizace, ze které bylo patrné že tomu tak nebude se dostala na zastupitelstvo mnohem později, kdy už byl projekt schválen.
Autor: Lada dne 28. září 2010 v 11:42 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Machu si průhlednej :)
Autor: chameleon dne 28. září 2010 v 13:17 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Ano znám pana Macha zde z příspěvků, a aby nemusel on se obhajovat, říkám já, že nejsem pan Mach. S jeho levicovou idologií a onanií nad českým jazykem na "Chadtovacím" serveru rovněž nesouhlasím! A tohle byl, vážení spoluobčané, můj poslední příspěvek na téma Komunál! Asi jsem zde zbytečně vířil vody, mnohým se to nelíbí, ale věřte, že to nedělám z osobních důvodů. Politika není nic pěkného, ale občas se mezi politiky najde na různých úrovních nějaký idealista. Ten by měl dostat zelenou! Protože pragmatiků už bylo dost. A díky nim jsme tam, kde jsme! Proto se mi líbí program VV a některé osobnosti na jejich kandidátce, a proto se mi nelíbí, že opravdové osobnosti sdílí stejný "volební politický papír" jako osobnosti, které v zastupitelstvu, radě a vedení města nemají co dělat!!!
Autor: Jan Mach dne 2. září 2010 v 21:07 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Udivují mě Vaše znalosti o tom, co město může a nemůže. I město je limitováno finančními možnostmi investora. Podle hesla ber, nebo nech být. Mohlo se nám také stát, že nebyl postaven most žádný. Při současné investiční politice je to předpoklad velmi reálný. V záležitosti přechodu je to tak, že v projektu mostu byl požadavek na zachování přechodu. Ten zůstal zachován, ale nyní musí být bohužel opravdu přesunut. Jinak platí, co jsem napsal. Vy si myslíte, že jste jediný, kterého štve, že vše nejde optimálně? Myslíte si, že ve městě jsou samí lemplové a blbci? Já byl také radikálnější, ale při bližším pohledu zjistíte, že vše z objektivních (to je hnusné slovo) příčin nejde, jak by mělo. Mnohdy je to otázka stupidních předpisů a mnohdy i lidí. Netvrdím, že příčina problémů musí být vždy mimo město. Když se však podíváte na možnosti města, je procentuálně pravděpodobnější, že příčiny mnohého nejsou jen na jeho bedrech.
Autor: kadlík.nováček dne 2. září 2010 v 21:43 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Konečně s Vámi nemohu souhlasit.
Cena tohoto mostu byla dána, avšak město mohlo a mělo promlouvat do jeho podoby.
Je to něco, co tu budeme mít v centru města na hodně, hodně let. Možná ho podědí i další generace!
Nikdo si dnes nedovolí postavit záležitost tak, jak říkáte, že nemusel být most žádný. Věřte!
Přechod. Ano, požadavek na zachování přechodu. Ale kde? Vzhledem ke tvaru a technickému řešení mostu? Špatné zadání pane kolego!!!
Nemyslím, že ve městě, potažmo na Radnici jsou samí lemplové a blbci.
A že všechno nejde "jako po drátkách" ? Bohužel nejde. Nic není v životě ideální.
Se závěrem souhlasím. Ovšem město samo nic nedělá. Město ve smyslu Radnice, je team lidí, se starostou v čele.
Pokud ten v čele nebude velet a hnát team k lepším výkonům, bude se nám stále častěji stávat, že nám tu nějaký investor postaví třeba na náměstí hranatou kouli ze skla a papíru, nebo nakreslí dle zadání přechod. Ovšem v zatáčce a modrou barvou.
Máme to vzít? Je to přeci zadarmo ... :-)
Autor: Jan Mach dne 2. září 2010 v 22:08 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Netvařte se, že netušíte, koho jsem pod termínem město myslel. Nedomnívám se, že ten tým nic nedělá. Ale musím říci, že jsem šťastný, že jsem vyrostl z doby, kdy jsem byl přesvědčen, že všichni jsou blbý a já su letadlo. Vy neznáte prokletí veřejného sektoru? Dnes prašulky jsou, tak stav. Zítra už nebudou. A postavit hranatou kouli na pozemku města je snad trochu něco jiného, nežli most na komunikaci kraje.
Autor: kadlík.nováček dne 2. září 2010 v 23:10 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Nebojte, tuším.
Také se nedomnívám, že ten team nedělá vůbec nic. Pár lidí něco dělá. Ale jen pár a jen něco. Velení vázne, morálka upadá, a tam je pes hlínou zaházen, dle mého chabého úsudku.
O veřejném sektoru vím více, než bych si sám přál.
Autor: Jan Mach dne 2. září 2010 v 23:33 reagovat
RE: Změny? Hlavně časy se mění
Víte, mám pocit, že se na to díváte příliš skepticky. Proč se tedy nevydáte jako rytíř ve zlaté zbroji zabít tu saň. Kandidujte a vykopejte toho psa. Mimochodem se nám v průběhu této diskuze podařilo „upozadnit“ pana Hynka. Ten nebude rád.
 ::. Zprávy z Veselí a okolí .::
 ::. Akce z Veselí a okolí .::

Výstava Medvěd, méďa, medvídek (KD Veselí n. L.)

Úterý 16. června – úterý 22. září
MEDVĚD, MÉĎA, MEDVÍDEK
Výstava medvídků ze soukromé sbírky Drahomíry Venclíkové. Plyšový medvídek se stal fenoménem, jde o nejoblíbenější dětskou hračku a mnohdy i cenný sběratelský artikl. Přijďte na výstavu medvídků, kde budete moci vidět na 500 medvídků z různých materiálů, medvídky obyčejné i cenné a nebude chybět ani medvídek od firmy Steiff, tedy od prvního výrobce medvídků, který funguje dodnes. Pro děti i dospělé jsou připraveny zábavné pracovní listy, ze kterých budou na dernisáži vylosování tři výherci, jež obdrží hodnotné ceny. Dozvíte se mnoho zajímavostí a věřte, že výstava není určena pouze dětem, ale i pro děti v nás všech.
Výstavní místnost KD vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu od 13 do 17 h. Vstupné 20 Kč. Dernisáž v úterý 22. září od 18 h.
www.kd-veseli.cz
381 581 155


Výstava Medvěd, méďa, medvídek (KD Veselí n. L.)

Úterý 16. června – úterý 22. září
MEDVĚD, MÉĎA, MEDVÍDEK
Výstava medvídků ze soukromé sbírky Drahomíry Venclíkové. Plyšový medvídek se stal fenoménem, jde o nejoblíbenější dětskou hračku a mnohdy i cenný sběratelský artikl. Přijďte na výstavu medvídků, kde budete moci vidět na 500 medvídků z různých materiálů, medvídky obyčejné i cenné a nebude chybět ani medvídek od firmy Steiff, tedy od prvního výrobce medvídků, který funguje dodnes. Pro děti i dospělé jsou připraveny zábavné pracovní listy, ze kterých budou na dernisáži vylosování tři výherci, jež obdrží hodnotné ceny. Dozvíte se mnoho zajímavostí a věřte, že výstava není určena pouze dětem, ale i pro děti v nás všech.
Výstavní místnost KD vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu od 13 do 17 h. Vstupné 20 Kč. Dernisáž v úterý 22. září od 18 h.
www.kd-veseli.cz
381 581 155 ::. FIRMA Veselsko .::

Kino Soběslav a společenské centrum

Nerudova 424/2, Soběslav
  • Kina
  • Web
  • 381 214 956
kino, pořádání školení, seminářů a přednášek

zobrazit další firmy

 ::. KATALOG FIREM Veselsko .::
Přidejte zdarma svou firmu do regionálního katalogu VESELSKO. Registrací získáte možnost zadání údajů o vaší firmě, vkládání kulturních akcí do kalendáře regionu, zadání obrázků a podrobných informací k ubytování a stravování.
 ::. ZVEŘEJNĚTE ČLÁNEK .::
Zveřejněte svůj článek
Chcete zveřejnit článek na regionálním serveru VESELSKO?
 ::. Hlášení rozhlasem Veselí .::
 ::. Veřejné zakázky ve Veselí .::
Chodník Jindřichohradecká, Veselí nad Lužnicí
Předmětem plnění této veřejné zakázky je rekonstrukce chodníku v Jindřichohradecké ulici (silnice II/147). Chodník je zakončen u přechodu pro chodce u ulice U Vodárny. Tento projekt řeší prodloužení chodníků po levé straně ulice až po konec zástavby, kde naváže na stávajíc chodník v Roháčově ulici. Součástí stavby je i 45 m dlouhá smíšená cyklostezka mezi Roháčovou ulicí a cyklostezkou na tělese bývalé železniční trati. Součástí stavby je i odvodnění řešeného úseku (kanalizace, komunikace), propojení vodovodů a veřejné osvětlení (dále jen dílo či práce) a dalších činností s ní souvisejících. Celkový rozsah stavebních prací je dán projektovou dokumentací a soupisem stavebních prací, dodávek a služeb s výkazem výměr zpracovaný projektovou kanceláří Ging s.r.o (Gefos inženýring, s.r.o.); IČ:25166891.

Zpracování projektového záměru na studii pro zmírnění dopadů klimatické změny na území svazku obcí Veselsko v rámci povodí IV. řádu
Předmětem plnění je zpracování projektového záměru na studii pro zmírnění dopadů klimatické změny na území svazku obcí Veselsko v rámci povodí IV. řádu. Díky tomuto projektu bude vytvořen komplexní hydrologický obraz oblasti v dotčeném povodí. Jednotlivé obce svazku Veselsko se tímto projektovým záměrem na studii dozví, které oblasti jsou z pohledu klimatických změn nejvíce kritické a budou moci uskutečnit konkrétní kroky k nápravě v dané lokalitě. Svazek obcí má 18 členů, viz zápatí tohoto dokumentu. Celá akce je financována z dotačních prostředků Jihočeského kraje.

Dodávka nové rolby pro TJ Loko, Veselí nad Lužnicí
Předmětem plnění veřejné zakázky je nákup nové elektrické rolby pro úpravu ledové plochy zimního stadionu. Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v příloze č. 2. Technická specifikace

Stavební úpravy sociálních bytů ve Veselí nad Lužnicí II
Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v rekonstrukci bytových domů (objekt SO-01 a SO-02) a to dle projektové dokumentace a výkazu výměr. Stavební úpravy SO-01 a SO-02 jsou vyvolány především velmi špatným technickým až havarijním stavem budovy a to nejen co se stáří vnitřních technických rozvodů týče. Dále havarijním stavu se nachází střešní krytina, která je vysloužilá svojí životností, pouhým pohledem lze identifikovat velké nedostatky v netěsnost krytiny. Dalším důležitým faktem pro stavební úpravy objektů bylo, že vnitřní bytové buňky jsou ve stavech též za zenitem životnosti a tzv. "vybydlenosti" od původních majitelů, nelze v současné době většinu bytů jakkoliv obývat. Místo plnění veřejné zakázky: SO-01 Stavební úpravy objektu č.p. 168 na p.č. 1139, v k.ú. Veselí nad Lužnicí, SO-02 Stavební úpravy objektu č.p. 212 na p.č. 1140, v k.ú. Veselí nad Lužnicí.

 ::. Úřední deska Veselí n.L. .::
 ::. SPOLUPRACUJEME .::

Kontakt  |  RSS  |  Cookies
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.