Nepřihlášen
   
úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

OKOMENTUJTE AKTUÁLNÍ DĚNÍ. CO VÁS TRÁPÍ NEBO NAOPAK TĚŠÍ?

celkem příspěvků v tomto fórů: 163
Seznam příspěvků diskusního fóra:
Diskuse na téma:
Expanze supermarketů do našeho města.
Naše město se dostalo do hledáčku velkých nadnárodních řetězců. Skutečně potřebujeme ve Veselí další supermarkety? Jak by se Vám líbil kupříkladu Lidl v centru města?
 Vložit příspěvek
 Seznam fór | Seznam komentářů | Všechny příspěvky | Řadit dle data
» Komentáře jsou řazeny podle vlákna diskuse.
Autor: Jiří Dušek dne 29. srpna 2008 v 07:12 reagovat
Supermarket a "velká voda"
Realizace supermarketu uprostřed města u KD se mi zdá velmi nevhoná, protože může vážně zhoršit situaci v případě povodně. Nejsem rodilý "veselák", ale ničivou povodeň z roku 2002 jsem ve Veselí zažil a jsem překvapen, že si město a její občané neuvědomují a podceňují toto velké nebezpečí. Zastavěním plochy, která slouží k rozlivu vody, může dojít k výrazným změnám toku vody a doba kterou budou zaplaveny zastavěné plochy se může výrazně prodloužit. Výše uvedené argumenty by patrně potvrdil digitální model Flamis, kde lze snadno povodeň modelovat. Pro velkou vodu by se měl prostor v centru města uvolňovat, aby voda mohla protéci městěm. Škody na majetku budou potom menší. Myslím si, že vhodným místem pro realizace supermarketu by byl areál bývalé Fruty, kde by došlo k využití opuštěné průmyslové zony.
Autor: Muff dne 5. září 2008 v 11:06 reagovat
RE: Supermarket a "velká voda"
Velkou vodu neřešte. V centru už jednu pizdu máme - Lucia. Druhou na ostrovech.. nechci, díky. Pravdou je, že pořádný hypermarket ve Veselí schází. Coop je hrozný, Tesco má mizerné zásobování a přemrštěné ceny. Lidl ani Penny to nevytrhne to jsou jen diskontní prodejny.
Autor: Jiří Novák dne 4. září 2008 v 13:07 reagovat
RE: Supermarket a "velká voda"
Lidl u KD
Zrušit parkový prostor vedle kulturního domu, kde se mohou konat v létě koncerty a různéjiné kulturní odpočinkové akce místo na náměstí je něco pro mne nepochopitelného, že někdo takto uvažuje.
Dovede si někdo představit, že tento obchod zásobují velké kamiony, že jde o paletový prodej. Jestli tu vzniklo nědco pěkného, kdesi lidé mohou v klidu odpočinout a někdo to chce zaměnit za partiový gigantický konzum, tak to nechápu a veseláky upřímně lituji.
Autor: Mefisto dne 30. srpna 2008 v 01:43 reagovat
RE: Supermarket a "velká voda"
a) povodeň jsme zažili všichni
b) nesouhlasím s tím, že budeme povodni v centru města uvolňovat prostor!!! Řešení je nad městem ne ve městě.
c) bývalou Frutu nevlastní město !!! Vy rozbijete prasátko a pár milionů přihodíte? Pokud jste si nevšiml v areálu již sídlí několik výrobních a prodejních firem, také asi rádi změní za Vaše milliony působiště.
Autor: Jiří Dušek dne 3. září 2008 v 13:44 reagovat
RE: Supermarket a "velká voda"
a) Problém velké vody nejde řešit pouze nad městem (to je tragický omyl), ale je nutné přitoupit i k zásahům přímo ve městech. Velká voda musí městem protéci a žádné město nedisponuje tak vekým retenčním či inundačním uzemím, které je schopno zachytit vodu a ochránit zástavbu ve městě. Zničení vnitrozemské delty soutoku Nežárky a Lužnice s množstvím kanálů a slepých ramen sice rozšířilo uzemí města, ale v době záplavy si řeky berou tento prostor zpět a navíc dochází k vysokých škodám na majetku a případně k přímému ohrožení lidí. Respektováním funkce řek a vodních toků předejdeme problémům v budoucnu. Některá města v Německu uvolnila prostor řece a tak budou lépe vzdorovat velké vodě.

b) Nejsem detailně obeznámen s vlastnictví arálu bývalé Fruty, ale uvedl jsem to jako příklad pro využití opuštěné prumyslové zóny.Autor: Mefisto dne 3. září 2008 v 23:50 reagovat
RE: Supermarket a "velká voda"
a) hezky řečeno, ale opravdu to není pravda, nevím jak jste fundovaným odborníkem v oblasti, já osobně jsem tuto problematiku poslední dobou intenzivně konzultoval s několika odborníky z oboru a v tomto tématu panovala shoda, vodu je nutno regulovat již před přítokem do města. To co popisujete v Německu (stéle nechápu proč někteří lidé vidí modlu stále tam) je v podstatě to co popisuji, nebo si snad myslíte že by se měla například vltavská kaskáda zrušit a místo toho v centru Prahy vybudovat retenční prostor?

b) myslím že uzavřeé téma
 ::. Zprávy z Veselí a okolí .::
 ::. Akce z Veselí a okolí .::
 ::. FIRMA Veselsko .::
 ::. KATALOG FIREM Veselsko .::
Přidejte zdarma svou firmu do regionálního katalogu VESELSKO. Registrací získáte možnost zadání údajů o vaší firmě, vkládání kulturních akcí do kalendáře regionu, zadání obrázků a podrobných informací k ubytování a stravování.
 ::. ZVEŘEJNĚTE ČLÁNEK .::
Zveřejněte svůj článek
Chcete zveřejnit článek na regionálním serveru VESELSKO?
 ::. Veřejné zakázky ve Veselí .::
Dodávka nové rolby pro TJ Loko, Veselí nad Lužnicí
Předmětem plnění veřejné zakázky je nákup nové elektrické rolby pro úpravu ledové plochy zimního stadionu. Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v příloze č. 2. Technická specifikace

Stavební úpravy sociálních bytů ve Veselí nad Lužnicí II
Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v rekonstrukci bytových domů (objekt SO-01 a SO-02) a to dle projektové dokumentace a výkazu výměr. Stavební úpravy SO-01 a SO-02 jsou vyvolány především velmi špatným technickým až havarijním stavem budovy a to nejen co se stáří vnitřních technických rozvodů týče. Dále havarijním stavu se nachází střešní krytina, která je vysloužilá svojí životností, pouhým pohledem lze identifikovat velké nedostatky v netěsnost krytiny. Dalším důležitým faktem pro stavební úpravy objektů bylo, že vnitřní bytové buňky jsou ve stavech též za zenitem životnosti a tzv. "vybydlenosti" od původních majitelů, nelze v současné době většinu bytů jakkoliv obývat. Místo plnění veřejné zakázky: SO-01 Stavební úpravy objektu č.p. 168 na p.č. 1139, v k.ú. Veselí nad Lužnicí, SO-02 Stavební úpravy objektu č.p. 212 na p.č. 1140, v k.ú. Veselí nad Lužnicí.

Celková rekonstrukce vnitřních rozvodů MŠ U Zastávky
Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v rekonstrukci rozvodů v budově Mateřské školy Veselí nad Lužnicí, a to dle projektové dokumentace s výkazem výměr zpracovanou spol. A 3 PROJEKT, IČO: 26046920

Oprava střech bytových domů čp 310, 311 a 312
Předmětem plnění této veřejné zakázky je rekonstrukce střech na objektech na Třídě Čs. armády Veselí nad Lužnicí s čp 310, 311 a312. Stavební práce na opravě střech budou spočívat v kompletní demontáži stávající asfaltové lepenky, včetně nekrokevního bednění. Dále bude odstraněno veškeré oplechování, včetně oplechování kolem stávajících vikýřů, prostupů a hřebene střechy. V rámci nových stavů pro opravu střechy bude provedena nová podstřešní fólie, nové laťování a bude položena nová střešní plechová krytina s imitací tašek. Vikýře budou opatřeny falcovaným barevným plechem. Nová barevnost střešní krytiny bude v provedení červenohnědé, přizpůsobeny stávajícímu provedení. SO-01 Bytový dům č.p. 310 na p.č. 847 v k.ú. Veselí nad Lužnicí SO-02 Bytový dům č.p. 311 na p.č. 848 v k.ú. Veselí nad Lužnicí SO-03 Bytový dům č.p. 312 na p.č. 849 v k.ú. Veselí nad Lužnicí

 ::. Hlášení rozhlasem Veselí .::
 ::. Úřední deska Veselí n.L. .::
 ::. SPOLUPRACUJEME .::

Kontakt  |  RSS  |  Cookies
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.