Nepřihlášen
   
úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

OKOMENTUJTE AKTUÁLNÍ DĚNÍ. CO VÁS TRÁPÍ NEBO NAOPAK TĚŠÍ?

celkem příspěvků v tomto fórů: 90
Seznam příspěvků diskusního fóra:
Diskuse na téma:
Povodně 2006
Diskusní fórum k povodním ve městě.
 Vložit příspěvek
 Seznam fór | Seznam komentářů | Všechny příspěvky | Řadit dle data
» Komentáře jsou řazeny podle vlákna diskuse.
Autor: Standa dne 1. března 2007 v 09:48 reagovat
Voda se spláchla sama
Matka představená občanského sdružení Voda bila na poplach a velikým hlasem volala k útoku proti záměru vystavět proti Mountfieldu Penny Market. Až do poslední chvíle, do hlasování zastupitelstva 28.2. Tam náhle zázračně prohlédla - a zvedla ruku pro Market! Tím činem odepsala sama sebe jako důvěryhodnou osobu a ještě spláchla své sdružení hluboko pod vodu. Amen.
Autor: Dvořák dne 15. června 2007 v 23:09 reagovat
RE: Voda se spláchla sama
Ona matka představená, si uvědomila, že ten její stavitel na tom jejich průseru má asi
také nějakou vinu,
Není pro ni problém postavit si jinde.
Bude to rozhodně dříve, než-li přehrada. A ta kdyby praskla to by byl fičák.
Autor: Jiří Novák dne 1. března 2007 v 11:26 reagovat
RE: Voda se spláchla sama
Stando, když už jsi to nakousl, jak to dopadlo? Poreferuj prosím krátce.
Autor: Stanislav Kaisler dne 1. března 2007 v 13:46 reagovat
RE: Voda se spláchla sama
A ještě (pro uklidnění) - s bariérami se počítá i ve vaší lokalitě, měly by být po celém nábřeží až k té přečerpávačce za váma (ta bude velmi důležitá, měla by tam být velkokapacitní čerpadlo, které bude z města stahovat vodu z kanalizace a přečerpávat jí zpátky do řeky), tam by se to mělo ohnout a někudy za vašima barákama vést až k přeložce. Celková délka povodňového hrazení ve Veselí by se měla pohybovat okolo 4 km, teprve projekt stanoví, kde budu mobilní a kde stálé bariéry i jejich přesné umístnění.
Autor: Jiří Novák dne 2. března 2007 v 08:39 reagovat
RE: Voda se spláchla sama
Díky za informace, ale příliš "uklidněný" nejsem, vše co pomůže je dobré, ale podle mně je třeba udělat nějaké komplexnější řešení.
Autor: Stanislav Kaisler dne 2. března 2007 v 10:28 reagovat
RE: Voda se spláchla sama
To máš těžky, já jako jediné komplexnější řešení vidím poldr Krkavec ve velké variantě a to je na dlouihé lokte ....
Autor: Dvořák dne 2. dubna 2007 v 23:29 reagovat
RE: Voda se spláchla sama
Ten nebude, buď v klidu. Pořiďte si gondoly, ať máte na čem jezdit do toho Peny.
Později požádejte o zapsání do Unesca, s Vašima hovadinama se tam určitě dostanete.
Autor: Jiří Novák dne 3. dubna 2007 v 13:54 reagovat
RE: Voda se spláchla sama
Děkuji za dobré nápady navrhnu doma investici do gondoly, senzační řešení, na to bych nepřišel.
Autor: Jiří Novák dne 3. března 2007 v 02:42 reagovat
RE: Voda se spláchla sama
Nic jíiného jsem neměl na mysli, ničemu jinému nevěřím.
Autor: Karel Horváth dne 1. března 2007 v 20:25 reagovat
RE: Voda se spláchla sama
Ahoj Stando!
Je nějaká přibližná částka co to bude stát?A popřípadě zda na to přispěje třeba EU?
Autor: Dvoiřák dne 2. dubna 2007 v 23:32 reagovat
RE: Voda se spláchla sama
Začni vybírat u kostela to bude nejlepší. Tam je hodně peněz. Pořát se tam něco staví. To budou asi ty protipovodňové zábrany.
Autor: Stanislav Kaisler dne 1. března 2007 v 21:34 reagovat
RE: Voda se spláchla sama
Ahoj, ta částka by také měla vyplynout až ze zpracovaného projektu. Peníze se budou asi shánět kde se dá, město samo by na to ale určitě nedosáhlo, budou muset být i jiné zdroje, minimálně státní a krajské ...
Autor: Stanislav Kaisler dne 1. března 2007 v 21:41 reagovat
RE: Voda se spláchla sama
A ještě - ekonomickou výhodnost toho kterého řešení by měl pomoci stanovit projekt Flamis. Jedním z jeho výstupů by právě mělo být to, zda se peníze "vražené" do ochrany vyplatí, tedy zda tato hodnota bude v nějakém rozumném poměru k případně uchráněným hodnotám.

Flamis vůbec bude velmi důležitý, jednou z podmínek při zadání zpracování projektu bylo, že jakýkoliv projekt bude Flamisem posouzen, tedy bude namodelováno, jak by se voda při stanoveném průtoku chovala pokud by byla ochrana podle tohoto projektu vybudována.
Autor: Stanislav Kaisler dne 1. března 2007 v 13:38 reagovat
RE: Voda se spláchla sama
No a k povodním - bylo odsouhlaseno, že projektová dokumentace bude zpracovávána na průtok Q50, tedy o něco větší než bylo v roce 2006. Již je vybrána firma, která projekt zpracuje.
Autor: Stanislav Kaisler dne 1. března 2007 v 13:35 reagovat
RE: Voda se spláchla sama
Na úvod jen upozorňuji, že ten Standa výše nejsu já, já budu vždy na tomto serveru vystupovat pod plným jménem a jako registrovaný uživatel.

Jinak prodfej pozemků firmě BKB byl schválen, respektive bylo ponecháno v platnosti původní usnesení o prodeji, pouze byla navýšena prodejní cena pozemku. Teď ještě musí záměr stavby Penny projít standardním stavebním řízením (na to už nemá samospráva vliv).

Z dalších zajímavých usnesení bych zmínil snad jen uvolnění bývalé ordinace dr. Marka v MŠ Blatské sídliště pro Dům dětí a mládeže, který by tak měl získat důstojnější prostory pro svou činnost.

A také bylo schváleno rozdělení prostředků z povodňového konta 2006.
 ::. Zprávy z Veselí a okolí .::

V obci Mlýny monitorovali profesionální hasiči ze stanice Soběslav možný únik plynu v rodinném domě…

V obci Mlýny monitorovali profesionální hasiči ze stanice Soběslav možný únik plynu v rodinném domě. Hasiči nenaměřili žádné hodnoty.

Profesionální hasiči ze stanice Soběslav zasahovali ve Veselí nad Lužnicí, kde u úpravny vody…

Profesionální hasiči ze stanice Soběslav zasahovali ve Veselí nad Lužnicí, kde u úpravny vody vytahovali z pod jezu řeky Nežárky uhynulého psa. Hasiči psa vytáhli pomocí trhacího háku a tělo předali strážníkům městské policie.

Soběslavská profesionální jednotka zasahovala v Jungmannově ulici v Soběslavi, kde likvidovala…

Soběslavská profesionální jednotka zasahovala v Jungmannově ulici v Soběslavi, kde likvidovala následky nárazu osobního auta do plynové kapličky. K úniku plynu nedošlo.

Vznikne v Soběslavi obří průmyslový areál?

Městský odbor životního prostředí v Soběslavi zveřejnil záměr o výstavbě průmyslového parku. Směrem na Chlebov by měly vyrůst čtyři výrobní a skladovací haly o zastavěné ploše více než 70 tisíc metrů čtverečných.

Opilý řidič mercedesu ve Veselí srazil cyklistu

Táborští policisté se zabývali šetřením vážné nedělní nehody.

25.5.2020 Mimořádnost na trati 226 v úseku Veselí nad Lužnicí - České Velenice

Trať číslo: 226 Název tratě: Veselí n. Lužnicí - Gmünd Gr. Úsek: Veselí nad Lužnicí - České Velenice Datum a čas vzniku: 30.3.2020 0:01 Předpokládaný konec: 30.6.2020 23:59 Příčina: nepravidelnosti v dopravě Více

Výluka na trati 225 v úseku Horní Cerekev - Veselí nad Lužnicí

Trať číslo: 225 Název tratě: Havlíčkův Brod - Veselí n. Lužnicí Úsek: Horní Cerekev - Veselí nad Lužnicí Datum a čas vzniku: 21.5.2020 6:45 Předpokládaný konec: 4.6.2020 18:20 Více

 ::. Akce z Veselí a okolí .::
 ::. UBYTOVÁNÍ Veselsko .::

Penzion Nežárka

Hamr nad Nežárkou  20,
  • Web
  • 720038229
  • Cena od 300
  • Kapacita 24 os
Penzion-restaurace

zobrazit další ubytování

 ::. KATALOG FIREM Veselsko .::
Přidejte zdarma svou firmu do regionálního katalogu VESELSKO. Registrací získáte možnost zadání údajů o vaší firmě, vkládání kulturních akcí do kalendáře regionu, zadání obrázků a podrobných informací k ubytování a stravování.
 ::. ZVEŘEJNĚTE ČLÁNEK .::
Zveřejněte svůj článek
Chcete zveřejnit článek na regionálním serveru VESELSKO?
 ::. Hlášení rozhlasem Veselí .::
 ::. Veřejné zakázky ve Veselí .::
Zpracování projektového záměru na studii pro zmírnění dopadů klimatické změny na území svazku obcí Veselsko v rámci povodí IV. řádu
Předmětem plnění je zpracování projektového záměru na studii pro zmírnění dopadů klimatické změny na území svazku obcí Veselsko v rámci povodí IV. řádu. Díky tomuto projektu bude vytvořen komplexní hydrologický obraz oblasti v dotčeném povodí. Jednotlivé obce svazku Veselsko se tímto projektovým záměrem na studii dozví, které oblasti jsou z pohledu klimatických změn nejvíce kritické a budou moci uskutečnit konkrétní kroky k nápravě v dané lokalitě. Svazek obcí má 18 členů, viz zápatí tohoto dokumentu. Celá akce je financována z dotačních prostředků Jihočeského kraje.

Dodávka nové rolby pro TJ Loko, Veselí nad Lužnicí
Předmětem plnění veřejné zakázky je nákup nové elektrické rolby pro úpravu ledové plochy zimního stadionu. Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v příloze č. 2. Technická specifikace

Stavební úpravy sociálních bytů ve Veselí nad Lužnicí II
Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v rekonstrukci bytových domů (objekt SO-01 a SO-02) a to dle projektové dokumentace a výkazu výměr. Stavební úpravy SO-01 a SO-02 jsou vyvolány především velmi špatným technickým až havarijním stavem budovy a to nejen co se stáří vnitřních technických rozvodů týče. Dále havarijním stavu se nachází střešní krytina, která je vysloužilá svojí životností, pouhým pohledem lze identifikovat velké nedostatky v netěsnost krytiny. Dalším důležitým faktem pro stavební úpravy objektů bylo, že vnitřní bytové buňky jsou ve stavech též za zenitem životnosti a tzv. "vybydlenosti" od původních majitelů, nelze v současné době většinu bytů jakkoliv obývat. Místo plnění veřejné zakázky: SO-01 Stavební úpravy objektu č.p. 168 na p.č. 1139, v k.ú. Veselí nad Lužnicí, SO-02 Stavební úpravy objektu č.p. 212 na p.č. 1140, v k.ú. Veselí nad Lužnicí.

Celková rekonstrukce vnitřních rozvodů MŠ U Zastávky
Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v rekonstrukci rozvodů v budově Mateřské školy Veselí nad Lužnicí, a to dle projektové dokumentace s výkazem výměr zpracovanou spol. A 3 PROJEKT, IČO: 26046920

 ::. Úřední deska Veselí n.L. .::
 ::. SPOLUPRACUJEME .::

Kontakt  |  RSS  |  Cookies
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.