Nepřihlášen
   
úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

OKOMENTUJTE AKTUÁLNÍ DĚNÍ. CO VÁS TRÁPÍ NEBO NAOPAK TĚŠÍ?

celkem příspěvků v tomto fórů: 90
Seznam příspěvků diskusního fóra:
Diskuse na téma:
Povodně 2006
Diskusní fórum k povodním ve městě.
 Vložit příspěvek
 Seznam fór | Seznam komentářů | Všechny příspěvky | Řadit dle data
» Komentáře jsou řazeny podle vlákna diskuse.
Autor: J. Novák dne 11. července 2006 v 09:04 reagovat
Opatření po povodni proti povodni
Situace která nastává po povodni mne vyprovokovala k napsání tohoto příspěvku. Příliš to nechápu, podle dostupných informací z "Flamisu" Veselí vlastně nepomůže nic krom velkého poldru, bylo analyzováno a prezentováno, že zřízení ochraných zdí nepřinese téměř žádný efekt, přesto se budou realizovat, stejně tak rozšíření koryta, pokud jsem četl správně bude jen k obchvatu. Hráze přitom budou až po Foglarovo nábřeží, osobně bydlím v ulici Za Slabých a obávám se že voda, kterou jsem měl možnost při povodních sledovat přišla proti proudu, tedy povodňové zábrany nám nepomohou, ale stejně tak nepomohou ani ostatním částem města, voda zpětně vzdula přes kanalizaci, která není podle mých informací, vzhledem ke svému stavu schopna při osazení zařízením pro zpětné zadržení vody vodu zadržet vzhledem k její netěsnosti a stavu. Ptám se proto, proč mrháme prostředky a nezaměříme se na 100% řešení ve formě poldru Krkavec, chápu, že je to o jiných částkách, ale je potřeba vyvinout tlak směrem k ----
Autor: Radan dne 5. ledna 2007 v 00:02 reagovat
RE: Opatření po povodni proti povodni
Konkretně to znamená: Stavební úřad celé období vůči občanům udělal mnoho chyb, které musíte napravit, tím že těmto lidem se sežene daleko menší finanční částka ,nežli je Krkavec. A provede se nová výstavba na nedalekém kopci "Vrše"- Je tam neúrodná půda a ne se zase roztahovat na nejúrodnějších pozemcích./ U sodovkárny, Pod hřbitovem. Toto je barbarství první třídy A zatopení tak velkého území znamená další miliardy komárů atd. Louží je tu již jak ve Finsku. Jste chudáci na mysli.
Autor: Radan dne 4. ledna 2007 v 23:45 reagovat
RE: Opatření po povodni proti povodni
Nechápu, Vás Veseláky. Ve funkcích sedí ještě ty ,kteří Vám prodali parcely v močálech. A oni Vám radí, že je potřeba vytopit trvale další obyvatele Krkavcem. Zapomeňte na to budeme se doře bránit. Aproblemy si vyřešte ve Veselí a neotravujte, těmito utopiemi občany Valu aHamru.
Autor: Jan dne 11. ledna 2007 v 08:48 reagovat
RE: Opatření po povodni proti povodni
pán je asi z Valu, taky sme byli pod vodou naši sou z toho na prášky a nezmůžete nic, asi by si barák klidně postavili na vrších, jenomže to bude zase jenom pro vyvolený a město nemá prachy.
Autor: V.Jelínek dne 11. července 2006 v 14:38 reagovat
RE: Opatření po povodni proti povodni
Ano, máte část pravdy.Jsem ale zároveň přesvědčen,že na místě trvalé práce na dohodě ,kompromisu,či jak nazveme výchozí stav před započetím konkrétních prací, tu v současnosti máme několik desítek částečných pravd,jejichž majitelé odmítají právě onu dohodu.Ano,občan může založit sdružení,(Voda),měl by však od té chvíle neúnavně a účinně pracovat ve prospěch své vize.Včetně kandidatury do Městského zastupitelstva. Stejně tak uvolnění i neuvolnění představitelé města by měli tuto pomoc,(ano pomoc,nikoli vměšování do rozhodování),přivítat a společně hledat konsensus u dalších zůčastněných,což jsou:Rybářství Třeboň a Kard.Řečice,Povodí Vltavy,Krajský úřad,CHKO Třeboňsko. Projekty typu Flamis jsou sice exaktně vybroušené,ale musí být doplněny pravidelným pozorováním v terénu,zástupci všech výše jmenovaných institucí. Tak se dle mého dojde k řešení všemi akceptovatelnému. I za cenu,že bychom zástupcům občanů z řad úředníků a odborníků zasponzorovali pevnou obuv a blok s tužkou.
Autor: občan K dne 10. srpna 2006 v 10:22 reagovat
RE: Opatření po povodni proti povodni
kandidovat do zastupitelstva nemá smysl, místa jsou již obsazena předem podnikateli, lékaři a podobně (jsou přece známé tváře a důchodce kterých je ve městě nejvíc nikoho jiného nezná) a proto máme v zastupitelstvu samé odborníky, vládu krále, střety zájmů, ale bez žalobce není soudce že. Vlastně ještě jedna věc chybí auto a radar pro městskou policii, aby mohli mimo město nebo na konci města u sídliště přispět do pokladničky.
Autor: Standa Kaisler dne 12. srpna 2006 v 07:27 reagovat
RE: Opatření po povodni proti povodni
Nejsem ani lékař, ani podnikatel ani podobně, přesto jsem se rozhodl do zastupitelstva kandidovat. Na rozdíl od vás si nemyslím, že to nemá smysl, a jiná cesta jak prosadit své názory na fungování města není.
Autor: občan K dne 12. srpna 2006 v 19:20 reagovat
RE: Opatření po povodni proti povodni
Kandidovat můžete, sám uvidíte jak dopanete, přeji hodně úspěchů!
Autor: aa dne 12. srpna 2006 v 17:46 reagovat
RE: Opatření po povodni proti povodni
nezapomeň ale,že pokud se do zastupitelstva dostaneš, tak pak už budeš muset pochlebovat :o)) tam jinak nemáš šanci!
Autor: J. Novák dne 11. července 2006 v 09:12 reagovat
RE: Opatření po povodni proti povodni
realizaci takového díla. Od toho snad máme naše úředníky - aby ochránili i naše investice. Současná řešení mi připadají podle starého známého hesla o vlku který se nažere a koza zůstane celá. V současné době asi málokdo tuší že stačí střední přívalový déšť a jsme opět pod vodou, Rožmberk je úplně plný po 3 dnech deště a sahá tak jako při povodni až přes silnici Třeboň - Hradec a stejně nabitý je i Svět! Pokud nenajdeme účinné řešení budeme mít při každoroční povodni ze svých nemovitostí ruiny, pojišťovny již nyní odmítají prodloužit smlouvy a město se ke škodám do 62.000 Kč staví jako k naprosté banalitě, mysíte páni radní že každý z nás má příjem na to každý rok, 2, 3 vydat do opravy po povodních (a to je jen nemovitost) 40 - 50.000 Kč?. Jeden zajímavý postřech, při povodni jsme se snažili ochránit co šlo, nebydleli jsme doma a o pár metrů výš si lidé vysazovali zeleninu na zahrádce a těšili se z jarního slunce..... my čekali jak to dopane a poté sli uklízet... :-( JN
Autor: jk dne 18. prosince 2006 v 14:31 reagovat
RE: Opatření po povodni proti povodni
A co se odstehovat, jenom blbec dela stejne chyby dvakrat a trikrat.....
Autor: MAX dne 18. prosince 2006 v 23:02 reagovat
RE: Opatření po povodni proti povodni
Kam a za co?
Autor: J. Novák dne 11. července 2006 v 09:24 reagovat
RE: Opatření po povodni proti povodni
tady ještě čtu:
http://www.veseli.cz/vismo/dokumenty2.asp?u=18068&id_org=18068&id=58980&p1=&p2=&p3=

pokud sečtu náklady na body 2.1 - 2.4 dostaneme se k částce 175 mil. Kč za řešení, které není dostatečné, náklady na poldr dle bodu 2c1 jsou cca 200 mil. Kč, o penězích to tedy asi nebude?....
 ::. Zprávy z Veselí a okolí .::

V obci Mlýny monitorovali profesionální hasiči ze stanice Soběslav možný únik plynu v rodinném domě…

V obci Mlýny monitorovali profesionální hasiči ze stanice Soběslav možný únik plynu v rodinném domě. Hasiči nenaměřili žádné hodnoty.

Profesionální hasiči ze stanice Soběslav zasahovali ve Veselí nad Lužnicí, kde u úpravny vody…

Profesionální hasiči ze stanice Soběslav zasahovali ve Veselí nad Lužnicí, kde u úpravny vody vytahovali z pod jezu řeky Nežárky uhynulého psa. Hasiči psa vytáhli pomocí trhacího háku a tělo předali strážníkům městské policie.

Soběslavská profesionální jednotka zasahovala v Jungmannově ulici v Soběslavi, kde likvidovala…

Soběslavská profesionální jednotka zasahovala v Jungmannově ulici v Soběslavi, kde likvidovala následky nárazu osobního auta do plynové kapličky. K úniku plynu nedošlo.

Vznikne v Soběslavi obří průmyslový areál?

Městský odbor životního prostředí v Soběslavi zveřejnil záměr o výstavbě průmyslového parku. Směrem na Chlebov by měly vyrůst čtyři výrobní a skladovací haly o zastavěné ploše více než 70 tisíc metrů čtverečných.

Opilý řidič mercedesu ve Veselí srazil cyklistu

Táborští policisté se zabývali šetřením vážné nedělní nehody.

25.5.2020 Mimořádnost na trati 226 v úseku Veselí nad Lužnicí - České Velenice

Trať číslo: 226 Název tratě: Veselí n. Lužnicí - Gmünd Gr. Úsek: Veselí nad Lužnicí - České Velenice Datum a čas vzniku: 30.3.2020 0:01 Předpokládaný konec: 30.6.2020 23:59 Příčina: nepravidelnosti v dopravě Více

Výluka na trati 225 v úseku Horní Cerekev - Veselí nad Lužnicí

Trať číslo: 225 Název tratě: Havlíčkův Brod - Veselí n. Lužnicí Úsek: Horní Cerekev - Veselí nad Lužnicí Datum a čas vzniku: 21.5.2020 6:45 Předpokládaný konec: 4.6.2020 18:20 Více

 ::. Akce z Veselí a okolí .::
 ::. FIRMA Veselsko .::
 ::. KATALOG FIREM Veselsko .::
Přidejte zdarma svou firmu do regionálního katalogu VESELSKO. Registrací získáte možnost zadání údajů o vaší firmě, vkládání kulturních akcí do kalendáře regionu, zadání obrázků a podrobných informací k ubytování a stravování.
 ::. ZVEŘEJNĚTE ČLÁNEK .::
Zveřejněte svůj článek
Chcete zveřejnit článek na regionálním serveru VESELSKO?
 ::. Hlášení rozhlasem Veselí .::
 ::. Veřejné zakázky ve Veselí .::
Zpracování projektového záměru na studii pro zmírnění dopadů klimatické změny na území svazku obcí Veselsko v rámci povodí IV. řádu
Předmětem plnění je zpracování projektového záměru na studii pro zmírnění dopadů klimatické změny na území svazku obcí Veselsko v rámci povodí IV. řádu. Díky tomuto projektu bude vytvořen komplexní hydrologický obraz oblasti v dotčeném povodí. Jednotlivé obce svazku Veselsko se tímto projektovým záměrem na studii dozví, které oblasti jsou z pohledu klimatických změn nejvíce kritické a budou moci uskutečnit konkrétní kroky k nápravě v dané lokalitě. Svazek obcí má 18 členů, viz zápatí tohoto dokumentu. Celá akce je financována z dotačních prostředků Jihočeského kraje.

Dodávka nové rolby pro TJ Loko, Veselí nad Lužnicí
Předmětem plnění veřejné zakázky je nákup nové elektrické rolby pro úpravu ledové plochy zimního stadionu. Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v příloze č. 2. Technická specifikace

Stavební úpravy sociálních bytů ve Veselí nad Lužnicí II
Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v rekonstrukci bytových domů (objekt SO-01 a SO-02) a to dle projektové dokumentace a výkazu výměr. Stavební úpravy SO-01 a SO-02 jsou vyvolány především velmi špatným technickým až havarijním stavem budovy a to nejen co se stáří vnitřních technických rozvodů týče. Dále havarijním stavu se nachází střešní krytina, která je vysloužilá svojí životností, pouhým pohledem lze identifikovat velké nedostatky v netěsnost krytiny. Dalším důležitým faktem pro stavební úpravy objektů bylo, že vnitřní bytové buňky jsou ve stavech též za zenitem životnosti a tzv. "vybydlenosti" od původních majitelů, nelze v současné době většinu bytů jakkoliv obývat. Místo plnění veřejné zakázky: SO-01 Stavební úpravy objektu č.p. 168 na p.č. 1139, v k.ú. Veselí nad Lužnicí, SO-02 Stavební úpravy objektu č.p. 212 na p.č. 1140, v k.ú. Veselí nad Lužnicí.

Celková rekonstrukce vnitřních rozvodů MŠ U Zastávky
Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v rekonstrukci rozvodů v budově Mateřské školy Veselí nad Lužnicí, a to dle projektové dokumentace s výkazem výměr zpracovanou spol. A 3 PROJEKT, IČO: 26046920

 ::. Úřední deska Veselí n.L. .::
 ::. SPOLUPRACUJEME .::

Kontakt  |  RSS  |  Cookies
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.