Nepřihlášen
   
úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

OKOMENTUJTE AKTUÁLNÍ DĚNÍ. CO VÁS TRÁPÍ NEBO NAOPAK TĚŠÍ?

celkem příspěvků v tomto fórů: 90
Seznam příspěvků diskusního fóra:
Diskuse na téma:
Povodně 2006
Diskusní fórum k povodním ve městě.
 Vložit příspěvek
 Seznam fór | Seznam komentářů | Všechny příspěvky | Řadit dle data
» Komentáře jsou řazeny podle vlákna diskuse.
Autor: JN dne 4. dubna 2006 v 09:26 reagovat
omezení :-(
Voda ve Veselí pomalu opadává a doufejme že tento stav již bude setrvávat. V rybníku Rožmberk se stále snižuje vodní hladina pro vytvoření větší kapacity a zadržení případných dalších srážek. Hladina v cetru města klesá a někteří lidé se již navracejí do svých domovů, pečlivě střežených armádou. Škoda jen že hlídky nastoupily až když hladina opadává a prakticky již nehrozí žádné nebezpečí ze strany potencionálních škůdců. Trochu jiná situace byla při plném zaplavení, kdy se dalo městem vyjma hlavních tahů naprosto bez problému pohybovat jak pěšky tak i za použití různých dopravních prostředků. V podstatě se vám nyní naprosto pravidelně stává, že dříve opuštěné zatopené ulice do kterých byl i při maximální hladině volný přístup jsou po jejím opadnutí nepřístupné i přes to že v nich již žijí lidé. Vstup je velmi ostře regulován armádou a policií. Nezbýva než nechat v prostoru viset otázky. Není to trochu pozdě? Není to nyní zbytečné?
Autor: MN dne 5. dubna 2006 v 11:27 reagovat
RE: omezení :-(
Souhlasím, město zaspalo v hlídaní našich opuštěných domovů při povodni, kdy se kolem pohybovali podivní individua. Teď si na nás vzpomněli a snaží se to dohnat, když už jsme nastěhovaní zpět. Nechápu.
Autor: MAX dne 4. dubna 2006 v 10:31 reagovat
RE: omezení :-(
pan Hynek medializuje svou osobu právě na náměstí. Nebylo by lepší něco DĚLAT ??? Pokud vím tak při jednání s panem hejtmanem bylo městu vytknuto ŽE SE PROTI POVODNI NIC NEUDĚLALO !!! Například na idnes se o tom také píše že Veselí nemá ani řádně dokončené plány. Není to tím že je to zase jenom Veselí II? O to přece nejde ne? Hlavně že jsme postavili pomníky!
Autor: Standa Kaisler dne 6. dubna 2006 v 08:26 reagovat
RE: omezení :-(
Opravdu by mě zajímalo, co podle Vás mělo MĚSTO se svými finančními možnostmi dělat. Chce to trochu realismu, tohle není úkol pro město ale pro stát respektive státní podnik Povodí. Ten však od vlády peníze nedostal.
Autor: MAX dne 7. dubna 2006 v 10:48 reagovat
RE: omezení :-(
A ono bylo na co dostat peníze? Nebyl hotový ani projekt není prostě NIC!
Autor: Standa Kaisler dne 8. dubna 2006 v 01:23 reagovat
RE: omezení :-(
Teda nevím jestli je to již ve fázi projektu, to přiznávám, ale řada věcí již navržena je. Příklady? Poldr na potoce - hráz má tvořit těleso dálnice D3 a ta je jak známo v nedohlednu (stát). Vyčištění a prohloubení koryta Lužnice od soutoku s Nežárkou k mostu na přeložce (musí zajistit a financovat Povodí). Zkapacitnění průtoku pod tělesem silnice (obchvatu) - to je na straně Správy silnic. To jsou všechno práce, které jsou na majetku, který není Města. Ale to jsou stejně jen dílčí opatření, které by případnou povodeň jen lehce zmírnili. Radikální řešení typu poldr Krkavec, který by mohl způsobit zaplavení půlky Hamru a Metele jsou samozřejmě daleko složitější na jednání. Ale pozor - neříkám že nešlo jednat v těchto případech rychleji, je to možné, jen konstatuji, že Město může tak akorát na někoho apelovat, prosit a žádat, samo od sebe nic nanadělá a rozhoduje se jinde.
Autor: Jana dne 5. dubna 2006 v 09:18 reagovat
RE: omezení :-(
že vůbec píšeš, nic se nezmění. Budou volby.
 ::. Zprávy z Veselí a okolí .::

V obci Mlýny monitorovali profesionální hasiči ze stanice Soběslav možný únik plynu v rodinném domě…

V obci Mlýny monitorovali profesionální hasiči ze stanice Soběslav možný únik plynu v rodinném domě. Hasiči nenaměřili žádné hodnoty.

Profesionální hasiči ze stanice Soběslav zasahovali ve Veselí nad Lužnicí, kde u úpravny vody…

Profesionální hasiči ze stanice Soběslav zasahovali ve Veselí nad Lužnicí, kde u úpravny vody vytahovali z pod jezu řeky Nežárky uhynulého psa. Hasiči psa vytáhli pomocí trhacího háku a tělo předali strážníkům městské policie.

Soběslavská profesionální jednotka zasahovala v Jungmannově ulici v Soběslavi, kde likvidovala…

Soběslavská profesionální jednotka zasahovala v Jungmannově ulici v Soběslavi, kde likvidovala následky nárazu osobního auta do plynové kapličky. K úniku plynu nedošlo.

Vznikne v Soběslavi obří průmyslový areál?

Městský odbor životního prostředí v Soběslavi zveřejnil záměr o výstavbě průmyslového parku. Směrem na Chlebov by měly vyrůst čtyři výrobní a skladovací haly o zastavěné ploše více než 70 tisíc metrů čtverečných.

Opilý řidič mercedesu ve Veselí srazil cyklistu

Táborští policisté se zabývali šetřením vážné nedělní nehody.

25.5.2020 Mimořádnost na trati 226 v úseku Veselí nad Lužnicí - České Velenice

Trať číslo: 226 Název tratě: Veselí n. Lužnicí - Gmünd Gr. Úsek: Veselí nad Lužnicí - České Velenice Datum a čas vzniku: 30.3.2020 0:01 Předpokládaný konec: 30.6.2020 23:59 Příčina: nepravidelnosti v dopravě Více

Výluka na trati 225 v úseku Horní Cerekev - Veselí nad Lužnicí

Trať číslo: 225 Název tratě: Havlíčkův Brod - Veselí n. Lužnicí Úsek: Horní Cerekev - Veselí nad Lužnicí Datum a čas vzniku: 21.5.2020 6:45 Předpokládaný konec: 4.6.2020 18:20 Více

 ::. Akce z Veselí a okolí .::
 ::. FIRMA Veselsko .::

JIHOČESKÁ REVUE

Svojsíkova  559, Veselí nad Lužnicí
  • Kultura
  • Web
  • 774774402
Kulturní a společenské mihožení na jihu Čech

zobrazit další firmy

 ::. KATALOG FIREM Veselsko .::
Přidejte zdarma svou firmu do regionálního katalogu VESELSKO. Registrací získáte možnost zadání údajů o vaší firmě, vkládání kulturních akcí do kalendáře regionu, zadání obrázků a podrobných informací k ubytování a stravování.
 ::. ZVEŘEJNĚTE ČLÁNEK .::
Zveřejněte svůj článek
Chcete zveřejnit článek na regionálním serveru VESELSKO?
 ::. Hlášení rozhlasem Veselí .::
 ::. Veřejné zakázky ve Veselí .::
Zpracování projektového záměru na studii pro zmírnění dopadů klimatické změny na území svazku obcí Veselsko v rámci povodí IV. řádu
Předmětem plnění je zpracování projektového záměru na studii pro zmírnění dopadů klimatické změny na území svazku obcí Veselsko v rámci povodí IV. řádu. Díky tomuto projektu bude vytvořen komplexní hydrologický obraz oblasti v dotčeném povodí. Jednotlivé obce svazku Veselsko se tímto projektovým záměrem na studii dozví, které oblasti jsou z pohledu klimatických změn nejvíce kritické a budou moci uskutečnit konkrétní kroky k nápravě v dané lokalitě. Svazek obcí má 18 členů, viz zápatí tohoto dokumentu. Celá akce je financována z dotačních prostředků Jihočeského kraje.

Dodávka nové rolby pro TJ Loko, Veselí nad Lužnicí
Předmětem plnění veřejné zakázky je nákup nové elektrické rolby pro úpravu ledové plochy zimního stadionu. Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v příloze č. 2. Technická specifikace

Stavební úpravy sociálních bytů ve Veselí nad Lužnicí II
Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v rekonstrukci bytových domů (objekt SO-01 a SO-02) a to dle projektové dokumentace a výkazu výměr. Stavební úpravy SO-01 a SO-02 jsou vyvolány především velmi špatným technickým až havarijním stavem budovy a to nejen co se stáří vnitřních technických rozvodů týče. Dále havarijním stavu se nachází střešní krytina, která je vysloužilá svojí životností, pouhým pohledem lze identifikovat velké nedostatky v netěsnost krytiny. Dalším důležitým faktem pro stavební úpravy objektů bylo, že vnitřní bytové buňky jsou ve stavech též za zenitem životnosti a tzv. "vybydlenosti" od původních majitelů, nelze v současné době většinu bytů jakkoliv obývat. Místo plnění veřejné zakázky: SO-01 Stavební úpravy objektu č.p. 168 na p.č. 1139, v k.ú. Veselí nad Lužnicí, SO-02 Stavební úpravy objektu č.p. 212 na p.č. 1140, v k.ú. Veselí nad Lužnicí.

Celková rekonstrukce vnitřních rozvodů MŠ U Zastávky
Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v rekonstrukci rozvodů v budově Mateřské školy Veselí nad Lužnicí, a to dle projektové dokumentace s výkazem výměr zpracovanou spol. A 3 PROJEKT, IČO: 26046920

 ::. Úřední deska Veselí n.L. .::
 ::. SPOLUPRACUJEME .::

Kontakt  |  RSS  |  Cookies
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.