Nepřihlášen
   
úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

OKOMENTUJTE AKTUÁLNÍ DĚNÍ. CO VÁS TRÁPÍ NEBO NAOPAK TĚŠÍ?

celkem příspěvků v tomto fórů: 185
Seznam příspěvků diskusního fóra:
Diskuse na téma:
Podpora výstavby
Jak jste spokojeni s podporou výstavby ve vaší obci? Myslíte si, že obec dostatečně podporuje výstabu nájemních býtů nebo individuální výstavbu rodinných domů?
 Vložit příspěvek
 Seznam fór | Seznam komentářů | Všechny příspěvky | Řadit dle data
» Komentáře jsou řazeny podle vlákna diskuse.
Autor: Jiří Novák dne 11. května 2007 v 15:17 reagovat
veselské slavnosti
dobrá zpráva, nebude se vybírat vstupné!
Autor: taminka dne 8. června 2008 v 11:39 reagovat
RE: veselské slavnosti
no ono milý Jiři letos tak nějak ani není na co....katastrofickej program teda letos, fakt....vyčpělej Ivan Hlas a jinak samý veselský rádoby kapely. Nic nového,žádnej tahák. Není na co jít,tak za co platit?
Autor: Stanislav Kaisler dne 13. června 2008 v 18:03 reagovat
RE: veselské slavnosti
Jistě, jak tu není třeba Madonna, tak to stojí za ...

Samý veselský rádoby kapely - taminko, není nic jednoduššího než se sebrat a ukázat jim jak hraje ta správná kapela, pusťte se do toho

Uvědomte si, že všechno stojí peníze a pokud to má být zadarmo, tak sem holt špičky prostě nedostaneme. A nebo budete jásat, že nám na Veselských slavnostech bude zpívat třeba Kája Gott a pak se 10 let neopraví jediný chodník?
Autor: taminka dne 14. června 2008 v 13:42 reagovat
RE: veselské slavnosti
Gott není třeba,ale jsou to slavnosti a tak tam má být prostě nějaký tahák, něco extra a nezlobte se na mne,tohle je splácanina. Já jsem zastáncem výběru vstupného v ruzumné výši-je to totiž právě o tom,že za více peněz se pak nechá pořídit více muziky.Vstupné se vybírá na všech slavnostech okolo- Tábor, Budějovice, Krumlov, Soběslav. Jenže tady se jeden rok vybírá-lidi řvou, tak se další rok nevybírá,pak se zjistí,že bylo málo peněz, tak se další rok vybírá a lidi řvou,tak se další rok nevybírá-no takhle to jde prostě pořád dokola, protože jsme ve Veselí. Místo aby se slavnosti každý rok vypilovávaly a byly lepší a lepší, tak upadají a jsou rok od roku horší. A proč není letní kino? To snad nestojí miliony.. Víte, prostě tohle je můj názor- veselské kapely prostě patří na Můzu od toho se přeci Můza dělá a Slavnosti mají být slavnostní se slavnostním programem a tak bych obětovala Gondíka za moderátora z rádia a pořídila kvalitnější program.Letos to nemá hlavu ani patu
Autor: Veseláček dne 8. června 2008 v 20:38 reagovat
RE: veselské slavnosti
Musím souhlasit. Všude jinde (Tábor, Budějovice, Pelhřimov) se dělají slavnosti, kde můžeme vidět aktuální umělce a více či méně kvalitní program a zábavu. Nevím, proč to tak není i u nás? Nechápu pozvání moderátora Dalibora Gondíka, jehož honorář odhaduji minimálně na 60-70 tis. korun. Nebylo lepší tyto peníze investovat do kvalitních umělců, nebo do bohatšího programu? Bohužel je to u nás ve městě takhle se vším. Město chce slavnosti, ale nechce na náměstí hluk. Pro podnikatele nastavuje podmínky, za kterých si jen hlupák koupí reklamu. A občerstvení? Na to jsem letos zvědav nejvíce. Proč to zadat profesionálům s dlouholetými zkušenostmi u obdobných akcí, když to může dělat kdokoli, kdo má doma pípu.
Autor: Stanislav Kaisler dne 13. června 2008 v 17:51 reagovat
RE: veselské slavnosti
Proboha, jak můžete srovnávat města jak Tábor, Budějce nebo Pehřimov s Veselím? To nechápete, že jejich finanční možnosti jsou úplně někde jinde?

"Město chce slavnosti ale nechce hluk" - no také úsměvné, na hluk si nestěžovalo město ale jeho obyvatelé zejména z Blatského sídliště. To je také důvod přesunu části programu k hokejce.

Občerstvení - přesně to samé, město prostě jen zrušilo monopol na který bylo velké množství stížností.

Jediné s čím souhlasím, je ten pan Gondík, toho zrovna nemusím, ale uvidíme jak se předvede. Za sebe musím říct že moderování pana Hámy před dvěma lety bylo o řád lepší než výkon moderátorů rádia Kiss z loňska, tam to myslím za ty peníze stálo.
Autor: Veseláček dne 13. června 2008 v 18:16 reagovat
RE: veselské slavnosti
Kvalitní kultura se dá dělat i za málo peněz, jde jen o to vybírat. A pokud jde o vámi zmiňovaný důvod přesunu k Hokejce - méně hluku, směji se já. Je to úplně jedno kde to je. Hluk je o z obojeho stejný - bydlím na Blatském sídlišti. Nemyslel jsem tedy přesně doslova to co jste vyzdvihl, ale přístup k průběhu slavností celkově. A hluk je o lidech, buď nějaké slavnosti chceme a lidé to prostě dva dny vydrží a bude za těmi, kteří to tak berou město stát a nebo dá spíše šanci několika lidem, kteří si stěžují neustále a na všechno. Moderátor musí být hlavně dobrý speaker, je jedno jestli je nebo není z rádia. Znám spoustu divadelníků, kteří namlouvají např. spoty do rádií a vyjadřováním předčí nejednoho moderátora - opět jen umět vybírat. A pokud jde o vstup, ať klidně je. Musé však být přiměřeně vysoký kvalitě programu.
Autor: Stanislav Kaisler dne 13. června 2008 v 22:05 reagovat
RE: veselské slavnosti
Tak tady se shodneme, můj názor je také ten, že dva dny v roce lze vydržet zvýšený (ale nijak strašný) hluk a že by to nemělo být důvodem k omezování. Bohužel převládl jiný názor.

A pokud se týká vybírání vstupného, tak tam je problém s tím jak ho zajistit. Náklady na oplocení náměstí jsou totiž dost velké a bohužel dost lidí je takových, že když se podobné technické opatření nezvolí, tak holt platit nebudou (bohužel).
Autor: taminka dne 14. června 2008 v 13:49 reagovat
RE: veselské slavnosti
kdyby se ve vybírání vstupného vytrvalo a stále se to neměnilo, nikdo by už nenadával a bral by to automaticky.
Co se týká pořádání akcí- pár jsem jich pořádala a vím,že ve Veselí jsou vyvolení a pak ještě vyvolenější a pak nevyvolení-bohužel patřím ke třetí skupině
Autor: Stanislav Kaisler dne 15. června 2008 v 16:22 reagovat
RE: veselské slavnosti
S vybíráním vstupného bych také souhlasil, bohužel náš názor je v menšině.

A k druhé části příspěvku, stejně jako veseláčkovi, nechcete-li o tom diskutovat veřejně, nabízím svůj mail lojzik@centrum.cz k diskusi, případně i osobní setkání. Také nějaké akce pořádám a nikdy jsem se nesetkal s nejmenším problémem, patřím tedy zřejmě k vyvoleným, ale nevím jak jsem si to zasloužil :-)
Autor: letec dne 15. června 2008 v 19:02 reagovat
RE: veselské slavnosti
Samozřejmě s tebou souhlasím je to vždy otázka peněz ale zase si nemyslím že by to bylo tak nákladné nechat vyřezat pár keřů a občas to posekat. Pevné stavby by tam být nemusely jedině snad el. přípojka a pokud se nepletu tak ta snad končí někde u chatek. To by byla asi největší investice ale myslím že by se vyplatila.
Co se týče akcí na pískovně (diskotéky ) tak ty nám město zakázalo z důvodu hluku . Osobně si myslím že to bylo rozhodně méně slyšet než od Hokejky .
Autor: Veseláček dne 14. června 2008 v 20:16 reagovat
RE: veselské slavnosti
Souhlas...
Autor: taminka dne 9. června 2008 v 23:00 reagovat
RE: veselské slavnosti
moje slova. Nechápu ani přesun programu k Hokejce- vidím v tom jasné podporování jednoho podnikatele městem. Nevím,proč nemohla zůstat scéna pouze na náměstí s kvalitním programem od rána do večera- na co poslouchat heligonky na náměstí a pak ještě u Hole??? A mrzí mne jako mámu, že v programu není zařazena se svým vystoupením Žába-mistři Evropy, hlavně že pan Rubáš bude mít vystoupení dvě - ha ha ha ha. A chybí mi i letní kino, mohla z toho vzniknout krásná "veselská" tradice. Ale to by se tam nesmělo promítat Rozmarné léto - ha ha ha ha.
Autor: bumlik dne 13. června 2008 v 22:38 reagovat
RE: veselské slavnosti
Taminto ty jsi pěkná k.... nebo snad v..?
Autor: Stanislav Kaisler dne 13. června 2008 v 17:57 reagovat
RE: veselské slavnosti
Jasné podporování jednoho podnikatele - věřím tomu, že když přijdete z kvalitním nápadem na program pro veselské slavnosti budete podpořena úplně stejně. Udělala jste to?

heligonky na náměstí a pak ještě u hole - on vás někdo nutí to poslouchat, věřte tomu, že heligonky mají své příznivce a to že vy je (stejně jako já) zrovna nemusíte neznamená, že si své posluchače najdou. Není člověk ten aby se zavděčil lidem všem, proto je program tak rozmanitý.

Žába - také mě mrzí že nevystoupí, ale nevím proč tomu tak není, takže nehodlám soudit jestli je to vina pořadatelů.

Letní kino - tady si nejsem jist, ale může to mí souvislost s jarní krádeží vybavení panu Bínovi - prostě není s čím promítat a na rychlo se nepodařill sehnat náhradu.

A co máte proti Rozmarnému létu, je to nádherný film, který se navíc ve Veselí natáčel?
Autor: Tom Bína dne 23. června 2008 v 10:10 reagovat
RE: veselské slavnosti
Nesmysl. Vybavení mám - ostatně na slavnostech jsme promítali loga sponzorů. Jen prostě když vždycky byla tak mizerná návštěvnost, tak se od promítání upustilo. Kdysi jsem zkoušel i sám promítat na ostrově. Dobrovolným vstupným se ale vybralo pouze asi 200,- a to tam bylo dobře přes 100 lidí ! ! !
Autor: Tom Bína dne 23. června 2008 v 10:32 reagovat
RE: veselské slavnosti
Možná kdyby bylo vstupné i na kino taky zadarmo, bylo by plno. 20,- korun za kino? Tolik peněz, když si můžu film pustit doma... Ale to už je na jinou diskuzi
:-D
Autor: Veseláček dne 12. června 2008 v 15:57 reagovat
RE: veselské slavnosti
Souhlas... Doporučuji našim "radním" zajet se tento víkend podívat do Pelhřimova.. Třeba zde najdou inspiraci a pochopí jak se dělají slavnosti města. A na příští rok navrhuji program slavností rozestrkat do všech hospod, aby každý podnikatel mohl těžit z toho, že vůbec nějaké slavnosti jsou a ne jen pan Bláha, který tu má v létě na zábavu monopol. Už vidím jak tu diskotéky, nebo taneční zábavy dělá venku v létě nekdo jiný... To by mu určitě tak snadno jako panu Bláhovi s hlukem, který je slyšet až na horní sídliště neprocházelo.
Autor: Stanislav Kaisler dne 13. června 2008 v 17:59 reagovat
RE: veselské slavnosti
"Už vidím jak tu diskotéky, nebo taneční zábavy dělá venku v létě nekdo jiný" - no proč ne, přijďte se podívat 5.7. na pískovnu, uvidíte že když se chce, tak to jde ....

www.veselskemuzicirovani.cz
Autor: Veseláček dne 13. června 2008 v 18:18 reagovat
RE: veselské slavnosti
Ano přijdu určitě... mají perfektní program. Ale nesrovnávejte.. je to daleko za městem.. A nemyslete si, že jsem se dělat tu akce v létě venku nechtěl. Bohužel, bylo mi řečeno, že jedna diskotéka už tu je a tak nemám nárok...
Autor: Stanislav Kaisler dne 13. června 2008 v 22:06 reagovat
RE: veselské slavnosti
Tak to by mne docel zajímalo, můžete mi sdělit podrobnosti, třeba na mail?
Autor: Stanislav Kaisler dne 13. června 2008 v 22:06 reagovat
RE: veselské slavnosti
lojzik@centrum.cz
Autor: Veseláček dne 16. června 2008 v 09:18 reagovat
RE: veselské slavnosti
Vážím si Vašich názorů a to hlavně proto, že jste jediný ze zastupitelů, který se nebojí veřejně diskutovat a ještě se pod svoje názory podepsat. Možnost jednat s vámi o zmiňované problematice vítám, ovšem nevím, jestli to pro mne v tuto chvíli má ještě víznam. Sem vedením našeho města znechucen!
 ::. Zprávy z Veselí a okolí .::
 ::. Akce z Veselí a okolí .::
Výstava Medvěd, méďa, medvídek (KD Veselí n. L.)

Úterý 16. června – úterý 22. září
MEDVĚD, MÉĎA, MEDVÍDEK
Výstava medvídků ze soukromé sbírky Drahomíry Venclíkové. Plyšový medvídek se stal fenoménem, jde o nejoblíbenější dětskou hračku a mnohdy i cenný sběratelský artikl. Přijďte na výstavu medvídků, kde budete moci vidět na 500 medvídků z různých materiálů, medvídky obyčejné i cenné a nebude chybět ani medvídek od firmy Steiff, tedy od prvního výrobce medvídků, který funguje dodnes. Pro děti i dospělé jsou připraveny zábavné pracovní listy, ze kterých budou na dernisáži vylosování tři výherci, jež obdrží hodnotné ceny. Dozvíte se mnoho zajímavostí a věřte, že výstava není určena pouze dětem, ale i pro děti v nás všech.
Výstavní místnost KD vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu od 13 do 17 h. Vstupné 20 Kč. Dernisáž v úterý 22. září od 18 h.
www.kd-veseli.cz
381 581 155

 ::. UBYTOVÁNÍ Veselsko .::

Ubytování u Bartošů

 91, Borkovice
  • Web
  • 777 152 503
  • Cena od 260
  • Kapacita 14 os
2 apartmány, 1x 2lůžko, 1x 4lůžko, pokoj - celkem 14 osob.

zobrazit další ubytování

 ::. KATALOG FIREM Veselsko .::
Přidejte zdarma svou firmu do regionálního katalogu VESELSKO. Registrací získáte možnost zadání údajů o vaší firmě, vkládání kulturních akcí do kalendáře regionu, zadání obrázků a podrobných informací k ubytování a stravování.
 ::. ZVEŘEJNĚTE ČLÁNEK .::
Zveřejněte svůj článek
Chcete zveřejnit článek na regionálním serveru VESELSKO?
 ::. Hlášení rozhlasem Veselí .::
 ::. Veřejné zakázky ve Veselí .::
Chodník Jindřichohradecká, Veselí nad Lužnicí
Předmětem plnění této veřejné zakázky je rekonstrukce chodníku v Jindřichohradecké ulici (silnice II/147). Chodník je zakončen u přechodu pro chodce u ulice U Vodárny. Tento projekt řeší prodloužení chodníků po levé straně ulice až po konec zástavby, kde naváže na stávajíc chodník v Roháčově ulici. Součástí stavby je i 45 m dlouhá smíšená cyklostezka mezi Roháčovou ulicí a cyklostezkou na tělese bývalé železniční trati. Součástí stavby je i odvodnění řešeného úseku (kanalizace, komunikace), propojení vodovodů a veřejné osvětlení (dále jen dílo či práce) a dalších činností s ní souvisejících. Celkový rozsah stavebních prací je dán projektovou dokumentací a soupisem stavebních prací, dodávek a služeb s výkazem výměr zpracovaný projektovou kanceláří Ging s.r.o (Gefos inženýring, s.r.o.); IČ:25166891.

Zpracování projektového záměru na studii pro zmírnění dopadů klimatické změny na území svazku obcí Veselsko v rámci povodí IV. řádu
Předmětem plnění je zpracování projektového záměru na studii pro zmírnění dopadů klimatické změny na území svazku obcí Veselsko v rámci povodí IV. řádu. Díky tomuto projektu bude vytvořen komplexní hydrologický obraz oblasti v dotčeném povodí. Jednotlivé obce svazku Veselsko se tímto projektovým záměrem na studii dozví, které oblasti jsou z pohledu klimatických změn nejvíce kritické a budou moci uskutečnit konkrétní kroky k nápravě v dané lokalitě. Svazek obcí má 18 členů, viz zápatí tohoto dokumentu. Celá akce je financována z dotačních prostředků Jihočeského kraje.

Dodávka nové rolby pro TJ Loko, Veselí nad Lužnicí
Předmětem plnění veřejné zakázky je nákup nové elektrické rolby pro úpravu ledové plochy zimního stadionu. Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v příloze č. 2. Technická specifikace

Stavební úpravy sociálních bytů ve Veselí nad Lužnicí II
Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v rekonstrukci bytových domů (objekt SO-01 a SO-02) a to dle projektové dokumentace a výkazu výměr. Stavební úpravy SO-01 a SO-02 jsou vyvolány především velmi špatným technickým až havarijním stavem budovy a to nejen co se stáří vnitřních technických rozvodů týče. Dále havarijním stavu se nachází střešní krytina, která je vysloužilá svojí životností, pouhým pohledem lze identifikovat velké nedostatky v netěsnost krytiny. Dalším důležitým faktem pro stavební úpravy objektů bylo, že vnitřní bytové buňky jsou ve stavech též za zenitem životnosti a tzv. "vybydlenosti" od původních majitelů, nelze v současné době většinu bytů jakkoliv obývat. Místo plnění veřejné zakázky: SO-01 Stavební úpravy objektu č.p. 168 na p.č. 1139, v k.ú. Veselí nad Lužnicí, SO-02 Stavební úpravy objektu č.p. 212 na p.č. 1140, v k.ú. Veselí nad Lužnicí.

 ::. Úřední deska Veselí n.L. .::
 ::. SPOLUPRACUJEME .::

Kontakt  |  RSS  |  Cookies
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.