Nepřihlášen
   
úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

OKOMENTUJTE AKTUÁLNÍ DĚNÍ. CO VÁS TRÁPÍ NEBO NAOPAK TĚŠÍ?

celkem příspěvků v tomto fórů: 720
Seznam příspěvků diskusního fóra:
Diskuse na téma:
Vzkazy zastupitelům
věcné návrhy, připomínky, rady nebo pochvala za práci vašich zastupitelů obcí mikroregionu Veselsko.
 Vložit příspěvek
 Seznam fór | Seznam komentářů | Řadit dle data
» Komentáře jsou řazeny podle vlákna diskuse.
Autor: Patrik S. dne 3. srpna 2018 v 10:34 reagovat
Pro Takyveseláka.
Vážený pane kritizovat všechno vám jde velice dobře. Co ale takhle přiložit ruku k dílu a při přípravě slavností nabídnout pomoc. Ve Veselí umí kritizovat každý do má do zadku díru,ale něco udělat pro ostatní těch je velice málo.
Autor: Takyveselak dne 3. srpna 2018 v 15:28 reagovat
RE: Pro Takyveseláka.
Jako dělat akci Z? není jich za tu kulturu placených dost (nabíral se další zaměstnanec, který je ale asi jen na okrasu, nikde není vidět v organizaci čehokoliv pokrok)? A není ta kritika někdy potřebná,aby i ti "placení" zjistili, že mají právě stejnou díru do prdele jako já a vy?
Autor: Petra H. dne 27. července 2018 v 18:04 reagovat
Opět naše drbna
Tak jsme se opět dočkali, musím říci "zvratků" jednoho pana ex. Jako tradičně míchá hrušky s jablky a jeho výplody nemají ani hlavu, ani patu. Celkem jsem zklamaná jak pojal svoji kampaň k návratu na radnici. Asi si ještě nestačil uvědomit, že jej veseláci velice dobře znají a znají jeho arogantní chování ke všem a samozřejmě mu to ve volbách dají jednoznačně najevo. Již v minulých volbách si nenaplnil svůj záměr a letos v říjnu by to měl být totální propadák. O příspěvek níže se ohrazuje nařčení z cenzůry, že to není pravda. Známveselské občany, kteří mohou dosvědčit, že za něj na radnici byla cenzůra jak vyšitá.
Autor: Jarda H. dne 23. června 2018 v 16:49 reagovat
Pravopis
Kolegy jako předsedy, pane starosto !
Autor: Zdena P. dne 23. června 2018 v 12:39 reagovat
K "Chystá starosta popravu...."
Tak se nam smečka kolem "Veselské drbny" přerodila na jiné téma. Místo tradičního kina a hospodaření města spolu s obviňováním z korupce,část těchto také zastupitelů započala vinit starostu z rozkladu MP. Asi by si píšící pánové měli uvědomit, že za chod MP je oddpovědný vždy starosta či primátor města.. Bývalý velicí strážník p. Virt je v ulicích vidět velice často a v tomto směru mu nelze nic vytknout. Horší je to však v jeho jednání se svými kolegi či koleginěmi ve službě. Zde má asi ještě nějaké rezervy. Myslím si, že v řadách MP má své místo. Předpokladem každého takového vztahu je však loalita ke svému zaměstnavateli a řešení problémů s ním a ne mimo.
Pisálci tohoto příspěvku již cítí říjnové komunální volby a tak zahájili předvolební kampaň na jiné téma nežli bylo jejich tradiční s kterým však u občanů města neuspěli. Všichni víme jak to ve městě vypadalo za vlády bývalého starosty p. H. . Arogance, totální cenzura Veselska,zpoplatěný vstup na veselské slavnosti a p.
Autor: Petr Hynek dne 25. června 2018 v 15:35 reagovat
RE: K "Chystá starosta popravu...."
Na příspěvek Zdeny P. si dovolím reagovat takto.
Co se týče nějaké mé totální cenzury je naprostá hloupost a neznalost toho, jak to na úřadě chodilo. Pravidla na cenzuru příspěvků do Veselska byla schválena radou města až za starostování někoho jiného. Z mé strany nebyl v době starostování zakázán jediný, opakuji jediný příspěvek do Veselska !
Co se týče zpoplatněných Veselských slavností v roce 2006. Doporučoval bych pisatelce, aby zde zveřejnila celé své jméno, abychom jako veseláci věděli, kdo vlastně je. Pokud si tedy nepamatuje. V roce 2006 bylo město zdecimováno druhou ničivou povodní a nemohlo si tehdy dovolit vyhazovat finanční prostředky za něco takového jako Veselské slavnosti. Proto byly slavnosti zpoplatněny a finance které byly vybrány, pak posloužily jak na úhradu programu, tak na pomoc rodinám a dětem postižených povodní.
Do dnes mám dobrý pocit z toho, že jsme těm nejpostiženějším mohli tímto příspěvkem poskytnout malou náplast na to co si prožili.
Petr H y n e k
Autor: Zdena P. dne 23. června 2018 v 12:28 reagovat
K "Chystá starosta popravu...."
Tak se nam smečka kolem "Veselské drbny" přerodila na jiné téma. Místo tradičního kina a hospodaření města spolu s obviňováním z korupce těchto také zastupitelů započala vinit starostu z rozkladu MP.Asi by si píšící pánové měli uvědomit, že za chod MP je oddpovědný vždy starosta či primátor města.. Bývalý velicí strážník p. Virt je v ulicích vidět velice často a v tomto směru mu nelze nic vytknout. Horší je to však v jeho jednání se svými kolegi či koleginěmi ve službě. Zde má asi ještě nějaké rezervy. Myslím si, že v řadách MP má své místo. Předpokladem každého takového vztahu je však loalita ke svému zaměstnavateli a řešení problémů s ním a ne mimo.
Pisálci tohoto příspěvku již cítí říjnové komunální volby a tak zahájili předvolební kampaň na jiné téma nežli bylo jejich tradiční s kterým však u občanů města neuspěli. Všichni víme jak to ve městě vypadalo za vlády bývalého starosty p. H. . Arogance, totální cenzura Veselska,zpoplatěný vstup na veselské slavnosti a p.
Autor: Takyveselak dne 24. června 2018 v 09:07 reagovat
RE: K "Chystá starosta popravu...."
Nevím, kdo píše drbnu, Hynka se také zastávat nebudu, ale poukazovat na zpoplatněný vstup na slavnosti mě nadzvedlo ze židle. Když se po roce 89 obnovila tradice Benátské noci (tento název najednou zmizel proč?) bylo vstupné vždy na večerní zábavu na stadionu zpoplatněné a nikomu to zvláštní nepřišlo. Když se udělaly slavnosti poprvé na náměstí a město chtělo sympolickou částku (tuším do 50 Kč, děti zdarma), protože víc peněz, víc muziky, tak se to tu bude rozmazávat? Kde to jsme? Slavnosti jsou rok od roku horší, bez nápadu, invence, změny, šťávy, jen se zamění názvy kapel u již předem určených časů z loňska. Letošní náštěvnost si troufám říct byla katastrofická (kromě Hrůzy) a je to i tím, že když je to zdarma, tak to lidi na náměstí nedrží. Kdyby měly, byť symbolicky zaplaceno, zůstanou tam. Platí se všude a je to běžná a normální věc! Ve Veselí se ale slavnosti zcukly na jednu obr pouť s ohňostrojem.
Autor: Jirka dne 25. června 2018 v 09:29 reagovat
RE: K "Chystá starosta popravu...."
Souhlas! Je normální na takové akci platit vstupné. 1. rozpočet je tak větší a program je možné udělat lepší - bohatší bez céčkových kapel; 2. návštěvníci se zdrží víc a i jich víc přijde (viz první a druhý rok, kdy se platilo). Samotá kvalita slavností? Ozvučení otřesné (zvukař je asi hluchý alkoholik), kapely až na Wohryzek nic moc, málo programu pro děti a občerstvění až na jeden stánek nepoživatelné nebo minimálně s náběhem na žlučníkový záchvat. Organizace otřesná, bez pořadatelské služby, všude odpadky - málo košů...
Autor: Takyveselak dne 30. července 2018 v 15:57 reagovat
RE: K "Chystá starosta popravu...."
Jsem rád, že se shodneme. Díky za váš názor a věřím, že je nás se stejným více. Chtělo by to změnu ve vedení KD. Člověk, který tam sedí je zřejmě kulturně unaven, změna zaměstnání by mu evidentně prospěla stejně tak jako kulturáku nový nebo nová vedoucí!
Autor: Jirka dne 31. července 2018 v 15:42 reagovat
RE: K "Chystá starosta popravu...."
Obávám se, že se toho příliš nezmění. To by totiž musel někdo z radnice zvednout zadek a dojet se podívat na okolní akce.. stačilo by na Táborské slavnosti, slavnosti pivovaru Regent, Krumlovské slavnosti atp.. Bohužel, jsem ve Veselí kde mnohdy nekompetentnost a neznalost aktuálních trendů poráží zdravý rozum....
Autor: Takyveselak dne 31. července 2018 v 19:19 reagovat
RE: K "Chystá starosta popravu...."
Máte pravdu, tady se vždy objevuje to, co je již někde deset let objevené a hlavně překonané a opěvuje se to jako výjimečnost! Kultura mne tady sejří dost, musíme často cestovat jinam, protože tady to ztratilo již dávno kurz vpřed. Unylý městský ples každý rok stejný a slavnosti jednou v roce s uběhanou upocenou vedoucí, která si neumí zajisti pořadatelskou službu a celkově organizaci za ta léta ještě nějak nepobrala, mne již spíše baví než abych nad tím kroutil kriticky hlavou. Zvykl jsem si, že tady se kvalitní kultura neřeší, dalším příkladem toho je "KINO", na které si díky její kompetentnosti jenom kulturák hraje :-) a pouští nám cédéčka a chce za to po nás vstupné (to je zajímavé, to nikoho nezarazí, za to lidi zaplatí a nad pajskou za dvoudenní akci se pozastavují?) Nebo vlastně chodí tam v poslední době vůbec někdo? Já byl jednou ze zvědavosti a stačilo :-) Raději si popojedu do nádherného kina v Soběslavi, ostatně stejně jako na jejich ples :-)
Autor: Stanislav Kaisler dne 31. května 2017 v 09:42 reagovat
Zrušení přechodu
Tak je zrušen přechod pro chodce za mostem u lékárny. Máme prý používat ten v kopci na náměstí nebo za druhým mostem v Mezimostí. Pokud si dobře pamatuju, o tento přechod byla svedena již nejedna bitva, jak to, že se najednou ruší? A s těmi náhradními si snad dělají srandu, ne? Očekával bych, že bude nejprve vytvořena náhrada a pak se teprve bude rušit.
Autor: Jaroslav Chadt dne 31. května 2017 v 10:15 reagovat
RE: Zrušení přechodu
Musím ti dát Stando za pravdu. Včera jsem na to taky zíral. Ten přechod nebyl nikdy ideální, ale když se budoval, bylo argumentováno, že splňuje všechny normy. Po nedávné nehodě s cyklistou se najednou bez náhrady okamžitě zrušil. Děti co dojíždí autobusem do ZŠ1 ty okolní přechody využívat nebudou, když je autobus vysadí u KD. To zase někdo nedomyslel.
Autor: Kuky dne 31. května 2017 v 10:06 reagovat
RE: Zrušení přechodu
Taky jsou lidi dobře informováni o zrušení přechodu.Pořád ho používají i když tam není.naštěstí ty zamalované pruhy jsou dobře vidět pro řidiče jedoucí od kostela,takže s tím,že tam přechází lidi počítají.Řešení bude až se tam něco stane, jako vždy.Nejdřív sražený cyklista-potom zrušený přechod.Nejdřív sražený někdo jiný-potom nový přechod.Podle mě je lepší špatný přechod,ale dobře označen, než žádný přechod.Jo a pro ty, kteří říkají, že to není podle norem-normy jsou pouze doporučující.
Autor: Vašek V. dne 1. června 2017 v 09:48 reagovat
RE: Zrušení přechodu
Nevím komu přechod vadil. Po umístění zrcadla byl pro chodce i pro řidiče vyjíždějícína komunikaci zcela přehledný. Daleko hůře se vyjíždí např. u herny (bývalý Zvon) na hlavní sinici, protože u chodníku kolem prodejen velice často stojí i rozměrná vozidla. Asi bychom měli zrušit silnici přes město a byl by klid.
Autor: Kuky dne 25. ledna 2017 v 13:37 reagovat
Něco na náměstí
Dnes jsem byl překvapen prezentací dosti nevhodných obrázků na náměstí-uřezané lidské ruce, nohy,fotky potratů, utýraných zvířat.Podle toho experta, co tam stál u jakési petice, je vše v pořádku, údajně má povolení na nějakou manifestaci, či co.Tyto obrázky mi přijdou poněkud nevhodné na místo a čas, kde se pohybují malé děti chodící ze školy.V televizi se tyto filmy s touto tematikou mohou vysílat po 22hodině,ale ve Veselí můžou být v pravé poledne.Zajímalo by mne, jestli při povolování takovýchto akcí, se vůbec někdo ptá co se tam a jakým způsobem bude prezentovat.Když jsem volal starostovi, tak teprve zjišťoval informace.Fakt brzo!!!
Autor: Vlasta dne 25. června 2016 v 17:12 reagovat
veselská drba!
Zrůdnost je téměř všechno co ti "úžasní" anonymové vyslintají na web. nebo myslíte, že disponují nějakými odborníka, Vše slouží jen k tomu urážet ostatní lidi a to jak slušné, nebo ty kteří mají nějaký prohřešek. I o prohřešcíchse dá psát slušně.
Autor: Jirka T. dne 3. dubna 2016 v 18:13 reagovat
Parkování na parkovací hodiny
Vážení zastupitelé, měl bych dotaz ohledně regulovaného parkování na náměstí:Položil si někdo z vás otázku, kam se přesunou auta z náměstí pokud tam bude toto omezení?
Autor: Tonda dne 27. června 2016 v 17:01 reagovat
RE: Parkování na parkovací hodiny
Asi ne.. ale už teď je to jasné.. na horní část náměstí :)
Autor: František dne 23. března 2016 v 07:21 reagovat
Radek, Jirka, Jarča
Dobrý je, že Radek, Jirka a Jarča je jedna a ta samá osoba.... Hádejte jaká??? :-)
Autor: Váš Láďa dne 23. března 2016 v 09:58 reagovat
RE: Radek, Jirka, Jarča
Vůbec bych se nedivil, že Radek, Jirka, Jarča, Andula a František je jedna a ta samá osoba a tímto způsobem se pouze propaguje web www.veselskadrbna.cz
starší příspěvky »
strana 1/15
 ::. Zprávy z Veselí a okolí .::
 ::. Akce z Veselí a okolí .::

Pohádkový pátek v parku za KD - ČARODĚJNICE Z KUMBÁLU A DVA KLÍČE

Pátek 10. července
ČARODĚJNICE Z KUMBÁLU A DVA KLÍČE – Téměř divadelní společnost České Budějovice
Pohádkový pátek v parku za kulturním domem, francouzská pohádka Čarodějnice z kumbálu o tom, jak si Pierre dům za pět franků koupil a v kumbále se mu usadila čarodějnice. A druhá, česká pohádka, o Jeníkovi Dva klíče, který byl čertu zaprodán a svým dobrým srdcem se vykoupil, svou milou získal, ztratil a znovu našel. Dále bude hodinu před a hodinu po představení otevřená výstava medvídků Medvěd, méďa, medvídek, kde uvidíte a dozvíte se mnoho zajímavého a děti si budou moci vyplnit zábavný pracovní list, který bude slosovatelný a vylosovaní výherci obdrží po skončení výstavy hodnotné ceny.
Park za KD od 17 hodin, v případě nepříznivého počasí ve velkém sále KD, vstupné: 50 Kč.
www.kd-veseli.cz
Výstava Medvěd, méďa, medvídek (KD Veselí n. L.)

Úterý 16. června – úterý 22. září
MEDVĚD, MÉĎA, MEDVÍDEK
Výstava medvídků ze soukromé sbírky Drahomíry Venclíkové. Plyšový medvídek se stal fenoménem, jde o nejoblíbenější dětskou hračku a mnohdy i cenný sběratelský artikl. Přijďte na výstavu medvídků, kde budete moci vidět na 500 medvídků z různých materiálů, medvídky obyčejné i cenné a nebude chybět ani medvídek od firmy Steiff, tedy od prvního výrobce medvídků, který funguje dodnes. Pro děti i dospělé jsou připraveny zábavné pracovní listy, ze kterých budou na dernisáži vylosování tři výherci, jež obdrží hodnotné ceny. Dozvíte se mnoho zajímavostí a věřte, že výstava není určena pouze dětem, ale i pro děti v nás všech.
Výstavní místnost KD vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu od 13 do 17 h. Vstupné 20 Kč. Dernisáž v úterý 22. září od 18 h.
www.kd-veseli.cz
381 581 155

 ::. FIRMA Veselsko .::

RM Gastro s.r.o.

tř.ČSA 816 , Veselí nad Lužnicí
  • Vybavení pro firmy
  • Web
  • 381 582 284
Výrobce zařízení pro gastronomii

zobrazit další firmy

 ::. KATALOG FIREM Veselsko .::
Přidejte zdarma svou firmu do regionálního katalogu VESELSKO. Registrací získáte možnost zadání údajů o vaší firmě, vkládání kulturních akcí do kalendáře regionu, zadání obrázků a podrobných informací k ubytování a stravování.
 ::. ZVEŘEJNĚTE ČLÁNEK .::
Zveřejněte svůj článek
Chcete zveřejnit článek na regionálním serveru VESELSKO?
 ::. Hlášení rozhlasem Veselí .::
 ::. Veřejné zakázky ve Veselí .::
Chodník Jindřichohradecká, Veselí nad Lužnicí
Předmětem plnění této veřejné zakázky je rekonstrukce chodníku v Jindřichohradecké ulici (silnice II/147). Chodník je zakončen u přechodu pro chodce u ulice U Vodárny. Tento projekt řeší prodloužení chodníků po levé straně ulice až po konec zástavby, kde naváže na stávajíc chodník v Roháčově ulici. Součástí stavby je i 45 m dlouhá smíšená cyklostezka mezi Roháčovou ulicí a cyklostezkou na tělese bývalé železniční trati. Součástí stavby je i odvodnění řešeného úseku (kanalizace, komunikace), propojení vodovodů a veřejné osvětlení (dále jen dílo či práce) a dalších činností s ní souvisejících. Celkový rozsah stavebních prací je dán projektovou dokumentací a soupisem stavebních prací, dodávek a služeb s výkazem výměr zpracovaný projektovou kanceláří Ging s.r.o (Gefos inženýring, s.r.o.); IČ:25166891.

Zpracování projektového záměru na studii pro zmírnění dopadů klimatické změny na území svazku obcí Veselsko v rámci povodí IV. řádu
Předmětem plnění je zpracování projektového záměru na studii pro zmírnění dopadů klimatické změny na území svazku obcí Veselsko v rámci povodí IV. řádu. Díky tomuto projektu bude vytvořen komplexní hydrologický obraz oblasti v dotčeném povodí. Jednotlivé obce svazku Veselsko se tímto projektovým záměrem na studii dozví, které oblasti jsou z pohledu klimatických změn nejvíce kritické a budou moci uskutečnit konkrétní kroky k nápravě v dané lokalitě. Svazek obcí má 18 členů, viz zápatí tohoto dokumentu. Celá akce je financována z dotačních prostředků Jihočeského kraje.

Dodávka nové rolby pro TJ Loko, Veselí nad Lužnicí
Předmětem plnění veřejné zakázky je nákup nové elektrické rolby pro úpravu ledové plochy zimního stadionu. Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v příloze č. 2. Technická specifikace

Stavební úpravy sociálních bytů ve Veselí nad Lužnicí II
Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v rekonstrukci bytových domů (objekt SO-01 a SO-02) a to dle projektové dokumentace a výkazu výměr. Stavební úpravy SO-01 a SO-02 jsou vyvolány především velmi špatným technickým až havarijním stavem budovy a to nejen co se stáří vnitřních technických rozvodů týče. Dále havarijním stavu se nachází střešní krytina, která je vysloužilá svojí životností, pouhým pohledem lze identifikovat velké nedostatky v netěsnost krytiny. Dalším důležitým faktem pro stavební úpravy objektů bylo, že vnitřní bytové buňky jsou ve stavech též za zenitem životnosti a tzv. "vybydlenosti" od původních majitelů, nelze v současné době většinu bytů jakkoliv obývat. Místo plnění veřejné zakázky: SO-01 Stavební úpravy objektu č.p. 168 na p.č. 1139, v k.ú. Veselí nad Lužnicí, SO-02 Stavební úpravy objektu č.p. 212 na p.č. 1140, v k.ú. Veselí nad Lužnicí.

 ::. Úřední deska Veselí n.L. .::
 ::. SPOLUPRACUJEME .::

Kontakt  |  RSS  |  Cookies
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.