::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Okresní kolo soutěže v požárním sportu

12. června 2015, Sport , přečteno 3717x, komentováno 0x
Za nádherného slunečného počasí uspořádal v sobotu 6. 6. 2015 na stadionu TJ Lokomotiva SDH Veselí nad Lužnicí ve spolupráci s OSH v Táboře okresní kolo soutěže v požárním sportu.

Na fotbalový trávník a tartanové dráhy stadionu nastoupilo v 9 hodin dopoledne 8 soutěžních družstev mužů, 5 soutěžních družstev žen a sbor rozhodčích, které přivítal náměstek starosty Okresního sdružení hasičů v Táboře pan Jiří Šustr. Za místní pořadatele pozdravil soutěžící starosta SDH Veselí nad Lužnicí pan Stanislav Kaisler. Všechny přivítal také radní Jihočeského kraje pan Jaromír Novák, který nad soutěží převzal záštitu.

Soutěž proběhla, až na jednu závadu na terčích při požárním útoku, bez jakýchkoliv zádrhelů. A to i díky skvěle zvládnuté práci technické čety, kterou zajišťovali členové SDH Veselí n. L. K výborné atmosféře soutěže přispěl i moderátor Marek "Máca" Cihlář. Časomíry zajišťovali členové SDH Strmilov a HZS Tábor.

Soutěžilo se ve třech disciplínách, běhu na 100 m s překážkami jednotlivců (z každého družstva startovalo 6 soutěžících, každý měl dva pokusy, časy 4 nejlepších jednotlivců se počítaly do celkového výsledku družstva), štafetě 4 x 100 m (každé družstvo mělo dvě štafety, čas té lepší se počítal do celkového pořadí) a požárním útoku. V každé disciplíně se určilo pořadí družstev, kde výsledná pozice byla rovna počtu získaných bodů. Družstvo s nejmenším počtem bodů se stalo vítězem.

V mužské kategorii se soutěž vyvinula tak dramaticky, že o všem rozhodoval až poslední pokus na požárním útoku. V něm pozdější vítězové a obhájci prvenství z Pikova dokázali porazit o pouhé čtyři setiny sekundy třetí v pořadí disciplíny Vesce a druhým místem v disciplíně si zajistili celkové vítězství. Pokud by skončili třetí, vítězství by bralo družstvo Makova, protože při rovnosti bodů by rozhodoval lepší výsledek z požárního útoku. Takhle se Makovští museli spokojit s druhým místem. Na třetím místě díky vyrovnaným výkonům skončilo družstvo ze Stoklasné Lhoty.

V kategorii žen zvítězil také obhájce prvenství, tým žen ze Smrkova. Ale od začátku jim na paty šlapalo družstvo z Makova, které jen díky smůle ve štafetě (jejich lepší sestava byla kvůli chybě diskvalifikována) obsadilo stejně jako jejich mužští kolegové druhé místo. Na třetím místě se umístil tým děvčat z Mutice.

Záštitu nad pořádáním soutěže převzal člen rady Jihočeského kraje Mgr. Jaromír Novák

Na webu Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí najdete na adrese http://sdh-veseli.hyperlink.cz podrobné výsledky soutěže.

autor: Stanislav Kaisler